You are here: Home > Сад город > Розмноження кімнатних рослин і догляд за ними

Розмноження кімнатних рослин і догляд за ними

Кімнатні рослини розмножують насінням, живцями, листям, кореневими паростками, поділом куща, цибулинами.

Дрібне насіння (бегонії та ін.) висівають у ящики (в січні) без загортання землею. До посіву ящики засипають легким просіяним грунтом і злегка ущільнюють його дощечкою.

Перед сівбою поверх­ню землі посипають тонким шаром снігу, на який висівають насін­ня. Щоб запобігти висиханню грунту, ящики накривають склом. Від прямого сонячного проміння ящик затінюють папером, а за­пітніле скло протирають сухою ганчіркою.

Насіння теплолюбних культур проростає при температурі від 18 до ЗО градусів тепла. Сходи, які з’явилися, пікірують у горщи­ки або висаджують на постійне місце.

При розмноженні живцями їх слід брати з добре розвинутих здорових рослин.

Живці олеандра, фікуса, фуксії, герані можна укорінювати в склянці чи пляшці з водою або ж у ящику, наповненому вологим піском. Живці рослин з крихким корінням краще висаджувати без­посередньо в горщики.

Герань   (пеларгонія),   ехеверія та інші   рослини з м’ясистим листям добре  приживаються  після  пров’ялювання  місць зрізуй живці таких рослин після зрізування витримують протягом кількох днів у теплому, не освітленому сонцем приміщенні. Щоб живці не загнивали, їх не поливають, а тільки   оббризкують. Укорі­нюють їх без притінення  (притінення обов’язкове для  культур; з тонким листям).

Кращим часом зрізування живців для більшості кімнатних рос лин є березень-квітень. З таких рослин, як плющ, пеларгонія  зрізують живці і наприкінці літа.

Зрізують їх з цілим листком або частиною його. Щоб захистити) посаджені живці з цілими листками від підвищеного випаровування! вологи, їх часто оббризкують і накривають склянкою.

Кімнатні рослини циперус, аспідістру, аспарагус можна також г розмножувати поділом куща; драцени і  агави — кореневими паростками; амариліс і кринум — цибулинами; седум, бегоніюрекс  — листям.

Суміші землі для кімнатних рослин. Для більшості кімнатних рослин потрібна така суміш землі, яка містить у собі достатню  кількість поживних речовин і легко проникна для води і повітря.

Суміші готують з дернової, листяної, перегнійної, торф’яної і компостної земель. Придатна для квітів і городня земля.

Для тих рослин, у яких коренева система швидко росте (ге- рань, фуксія та ін.), використовують суміш середньо щільну, яка складається з дернової і перегнійної землі.

Для рослин з товстим і м’ясистим корінням (клівія, пальма) краща суміш — важка, яка складається з половини або 75 процентів дернової  землі, взятої з лук або пасовищ, попереду добре перепрілої. Рослини з ніжним і тонким корінням (папороті) потребують легкої суміші землі.

Легку суміш готують з торф’яної землі (3 частини), листяної (1 частину) і піску (Iі/2 частини). Торфову землю можна замінити листяною або перегноєм і навпаки. В кожну з цих суміші  додають по одній частині деревного товченого вугілля.

Середню суміш землі готують з торфового грунту (2 частини), листяного і перегнійного (1 частину), річкового піску (1/2 частини). Важку суміш готують з дернової землі (3 частини), листяної і перегнійної (2 частини) і піску (1і/3 частини).

Leave a Reply