You are here: Home > Сад город > Роботи в саду взимку

Роботи в саду взимку

Січень. Чим займатися садоводам цього місяця? Перш за все слід продовжувати збирати з дерев і знищувати зимові гнізда шкідників та му­міфіковані плоди, яйцекладки шовкопрядів, зчищати і спалювати відмерлу кору, що відстала на стовбурах та товстих гілках.

В дні відлиг можна біли­ти стовбури і товсті гілки вапном для захисту кори плодових дерев від морозів та сонячних опіків.

В молодих насадженнях треба обтоптувати сніг навколо дерев, щоб до стовбурів не проникли миші, оглядати та поправляти обв’язування дерев для захисту від зайців.

Для принаджування в сад синиць та інших корисних птахів в січні треба виставляти годівниці, регулярно наповнюючи їх кормом.

У лютому виконують ті ж заходи по боротьбі з шкідниками і хво­робами, що і в січні.

У березні в дні відлиг слід поновлювати побілку вапном стовбурів і товстих гілок плодових дерев. У теплі дні — вирізати і спалювати сухі, пошкоджені і хворі гілки, зрізи замазувати садовим варом або сумішшю карболінеуму з вапном.

Треба також зрізати плодові тіла трутовиків, місця зрізів слід змазувати 5%-ним розчином бордоської рідини або нерозведешга карболінеумом чи нігролом, місця, уражені чорним раком, — обмазувати сумішшю карболінеуму з вапном у співвідношенні 1 : 1.

Необхідно також повторно провести обстеження садів на зараженість шкідниками, які, за даними осіннього обстеження, являли значну загрозу, і встановити стан перезимівлі шкідників.

Для цього, крім обліку на деревах, гілочки з шкідниками треба перенести в тепле приміщення і визначити процент їх загибелі. На основі даних цього обстеження вносять корективи в план проведення заходів боротьби з шкідниками.

У другій половині березня в районах, де середньодобова температу­ра повітря досягне 5° тепла, обприскують плодові дерева до розпускання бруньок проти зимуючих яєчок кліщів, попелиць, листоблішок, каліфор­нійської та комоподібної щитівок та інших шкідників, що перезимували відкрито на деревах.

Для обприскування використовують ДНОК, 3%-ний нітрафен, 4%-ний препарат № ЗО з додаванням 0,5% ДНОКу або 6—8%-ний препарат № ЗО.

Проти гусені яблуневої плодожерки, що перезимувала на стовбурах і товстих гілках, дерева обприскують робочою рідиною, до складу якої вхо­дять: препарат № 30 — 6%, ДНОК-1, хлорофос — 0,2%, 12%-ний дуст гекса­хлорану — 5 %.

Проти кров’яної попелиці (Крим і Закарпаття) грунт навколо стов­бурів дерев в радіусі ЗО см затруюють 25%-ним гексахлораном з розрахунку 80 г на 1 кв. м.

Leave a Reply