You are here: Home > Косметика > Технологія вирощування часнику

Роботи в саду ранньоі весни

«Березневий мороз з дуплом» — вночі можливі морози до мінус 10— 15 °С, а на осонні опівдні уже розтає сніг. Десь до середини місяця він зовсім сходить, але вранці земля ще досить сильно замерзає. В цей час і слід вносити добрива, після відтавання грунту вони рівномірно розподі­ляться.

Вносити можна як мінеральні, так і органічні добрива. Цей спосіб прийнятний для внесення основної норми добрив під овочеві, а та­кож для підживлення овочевих багаторічних і квіткових рослин і, зви­чайно, під усі плодові культури.

Завдяки внесенню добрив по мерзлоталому грунту значною мірою зекономиться час для основних польових робіт, поживні речовини раніше надійдуть до коріння рослин, що сприятиме підвищенню їх урожай­ності.Однак слід застерегти, що не можна вносити добрива, якщо не зійшов сніг — з талою водою вони будуть винесені за межі вашого городу чи саду. Крім марнотратства, винесені в ставок чи річку добрива можуть викликати надмірний ріст водоростей та іншої непотрібної рослинності, завдадуть шкоди мешканцям водойм.

Щоб не нашкодили приморозки. Коли в саду буяє цвітіння, висаджено ранні помідори, огірки та інші овочеві, знята плівка з ранньої картоплі, паростки якої сягають 10—15 см, висаджено пророщені бульби жоржи­ни і цибулини гладіолусів, раптовий приморозок за якісь лічені години зводить нанівець ваші старання.

Подвійна прикрість полягає в тому, що після приморозків встановлюється тепла погода. Тому треба вміти передбачати і боротись з ними. Визначити ймовірність приморозку мож­на, користуючись психрометром — приладом, який можна виготовити самому.

Для цього два надвірних термометри (кімнатні не придатні для цього) прикріпіть на дошці або фанері. Під правим термометром на відстані 3 — 4 см прикріпіть невеличкий резервуар (банку з-під майонезу або пляшечку).

Спиртову кульку термометра обмотайте білою батистовою стрічкою, прив’яжіть її ниткою, змочіть і кінець занурте в резервуар з дистильованою або дощовою водою. Двічі на добу (о 12—13 і 20—21-й годині) в різних місцях ділянки і на неоднаковій висоті заміряйте температуру.

Користуючись шкалою, можна зробити прогноз погоди.  Димові завіси — найбільш поширений спосіб захисту рослин, в першу чергу плодових, від приморозків. Для цього заздалегідь готують купи об’ємом 0,5—0,7 м3 з сміття, тирси, листя, гнилої соломи, хмизу на відстані між ними 5—8 м. Запалюють їх при зниженні температури повітря до плюс 3—4 °С. Треба стежити, щоб купи диміли, а не горіли.

Димові шашки, які можна придбати в господарських магази­нах, утворюють щільну димову завісу. При необхідності їх можна пе­ренести в інше місце.

Дощування — дуже ефективний засіб боротьби з приморозками. Обов’язкова умова при цьому — краплі повинні бути якомога дрібніши­ми, як туман.

Укривання рослин плівкою, папером, соломою, старим одягом та іншими матеріалами застосовують переважно для захисту овоче­вих і квіткових рослин. Особливо багато пристосувань можна виготовити з плівки: кульки, ковпаки, рами…

Підгортаючи та укриваючи грунтом, торфом, перегноєм, компостом, можна також врятувати розсаду овочевих і теплолюбних квіт­кових рослин.

Спалюючи дрова, нафту, вугілля та інше паливо у виготовлених для цього саморобних пальниках, можна надійно захистити овочеві рослини і дерева від приморозків. Бажано поєднувати застосування пальників з вентиляторами. Для цього придатні пилососи. Ними тепле повітря можна спрямовувати в крону дерев або вподовж грядок, ра­ціональніше використовувати паливо.

Обробіток грунту. Навесні треба своєчасно заборонувати грунт і вирівняти важкими металевими граблями, зібравши перед цим зали­шені для затримання снігу і талих вод рослинні рештки і різні присто­сування (щити, ящики, плівку).

Завдяки цьому заходу буде закрита волога, яка конче потрібна для одержання дружних сходів, особливо дрібнонасінних овочевих і квіткових рослин, вирівняний і підготовлений грунт до сівби; частково знищені проростки бур’янів і деякі шкідники.

Tags:

Leave a Reply