You are here: Home > Сад город > Роботи на городі пізньоі осені

Роботи на городі пізньоі осені

ДЛЯ ЗИМОВОГО УРОЖАЮ

Восени також треба потурбуватись про заготівлю матеріалу для одержання урожаю взимку в кімнаті, парнику чи теплиці. Для цього при­датні вибракувані, але здорові і не пошкоджені цибулини часнику і ци­булі; кореневища щавлю і спаржі; дернини цибулі-батуна, слизуна, за­пашної; коренеплоди петрушки, селери, салату вітлуф.

Зберігати їх у вологому піску (крім цибулин) і брати для вигонки продукції поступово, утворюючи в кімнаті чи в іншому теплому і добре освітленому місці так звану «ящикозміну»,— своєрідний конвейєр свіжої зелені, вкрай необхідної для організму людини взимку.

ДЛЯ РАННЬОВЕСНЯНОЇ ВИГОНКИ

Пізно восени потурбуйтесь про одержання зелені рано навесні в за­тінених місцях городу і саду. Тут викопайте траншею глибиною ЗО см, шириною 120—150 см, довільної довжини. В неї шаром 15—20 см скла­діть листя дерев, рослинні рештки, а зверху насипте такий же шар про­сіяного компосту або дернової землі, які злегка зволожте.

Через 3—5 днів у борозенки глибиною 5 —10 см (залежно від довжини садивного ма­теріалу) складіть вибракувані, але не уражені хворобою цибулини часнику, цибулі, укорочені до 13—15 см коренеплоди селери і петрушки, кореневища щавлю та інший матеріал і присипте його шаром добре просіяного грунту товщиною 5—7 см.

Щоб садивний матеріал не замерз перед настанням сталих морозів, грядку накрийте соломою, листям, старими матами, а взимку — снігом. Рано навесні зніміть укриття, розпушіть грунт, накрийте плівкою. Ще до розпускання листя на деревах можна одержати значну кількість вітамінної зелені.

ОСНОВНИЙ ОБРОБІТОК ГРУНТУ

Так називають осіннє переорювання або перекопування грунту. Це дійсно основний обробіток — від того, як грунт буде підготовлено з осені, значною мірою залежить урожай майбутнього року.

Перш ніж приступити до перекопування, а робити це треба якомога раніше (ранній зяб — високий урожай), зберіть на ділянці рештки попередньої культури і бур’янів. Потім внесіть органічні добрива (гній, торф, компост) по 7—15 кг на 1 м2, рівномірно розподіліть їх по площі.

Копайте глибоко, грудки не розбивайте. Грунт при цьому буде про­мерзати, краще затримувати сніг і талу воду. Ще раз нагадуємо, що під час перекопування грунту на город випускайте курей, які знищать шкід­ників, що приготувались зимувати в грунті.

Якщо грунт солонцюватий, після перекопування розкидайте по по­верхні гіпс — 200—500 г на 1 м2. Осінніми і зимовими опадами він вмиється в грунт, завдяки чому поліпшаться хімічні і фізичні властивості грунту.

І остання робота пізньої осені — розставте щити або розкладіть гілки для снігозатримання.

Leave a Reply