You are here: Home > Сад город > Проти шкідників і хвороб

Проти шкідників і хвороб

Особливої уваги в перші літні дні потребує боротьба з шкідниками та хворобами. А їх на початку активної діяльності дерев особливо багато.

Про зимуючі форми вже розповіли, описуючи зимові та весняні робо­ти. Наводимо деякі характерні ознаки тих форм шкідників, які шкодять рослинам безпосередньо влітку.

Гусениці шовкопрядів, білана жилкуватого, п’яду-на зимового обгризають листкову пластинку повністю або частково, але не обплутують павутиною.

Гусінь листовійок не лише об’їдає листя, а й скручує та стягує його павутинням, а якщо її сполохнути, вона висне на павутинні і спускається до землі.Гусінь яблуневої молі скручує і стягує листя павутинням, створюючи цілі гнізда. Гусениці дуже дрібні, майже непомітні серед листя і спочатку не здатні гризти листя, а лише вигри­зають у ньому міни-ходи.

Молоді гусениці непарного шовкопряд а вкриті довгими чорними волосками. Інтенсивно годуючись, вони швидко ростуть і можуть досягти 8 см довжини, на спині у них утво­рюються сині й червоні бородавки.

У кільчастого шовкопряда гусениці по боках мають голубі смужки, живуть у павутинних гніздах і при подразненні різко піднімають голову. Гусениці білана жилкуватого відзначаються двома переривчастими золотистими і трьома чорними смужками на спині.

Сірувато-коричнева гусінь золотогуза вкрита бородавками з жмутками жовтуватих волосків і з білими переривчастими смужками по боках.

В окремі роки великої шкоди деревам завдають мідяниці. Яскраво-оранжеві личинки яблуневої мідяниці, наприклад, спочатку у великій кількості збираються на бруньках, висмоктуючи з них сік. Поступово вони набувають зеленого кольору, переходять на квіткові бутони, пошкоджують їх, внаслідок чого вони можуть загинути.

А скільки прикростей від попелиць, яких налічується більше п’ятидесяти видів. Вони скручують верхівки пагонів або листя. На їх цукристих виділеннях оселяються сажисті грибки, від чого листя стає чорним і поступово відмирає.

Leave a Reply