You are here: Home > Сад город > Посадка розсади

Посадка розсади

Приживання рослин після пе­ресаджування з розсадника насамперед залежить від збереження кореневої системи та співвідношення між втратою ними води і її надходженням з грунту.

Сприяє цьому і передпосадкове зволоження грунту, підвищення вологості повітря, посадка в похмуру погоду або в дру­гій половині дня, коли температура повітря знижується, а також скорочення до мінімуму часу від вибирання до посадки.

Безгорщечкову розсаду потрібно висаджувати із зем­лею, щоб зберегти якомога більше коренів. Рядки роб­лять прямолінійними, а рослини в них розміщують на однаковій відстані. Глибина посадки розсади — до осно­ви першого справжнього листка. При садінні треба сте­жити, щоб корені не загинались, а рослини не розміщу­валися дуже глибоко або мілко. Горщечкову розсаду ви­саджують у ямки і добре ущільнюють вологий грунт. Безгорщечкову переважно висаджують з поливом і теж добре ущільнюють грунт біля коренів, щоб не утворився повітряний простір.

Посаджена розсада повинна міцно триматися в грун­ті. Перевіряють це таким чином: беруть розетку листків розсади між два пальці і тягнуть вгору. Якщо навіть листочки обриваються, а рослини залишаються в грунті, то посадка проведена добре.

Розсаду при потребі рясно поливають і мульчують перегноєм або сухим і пухким грунтом. Це запобігає утворенню ґрунтової кірки, а ко­ренева система добре приживається.

Leave a Reply