You are here: Home > Сад город > Поліпшення грунтів

Поліпшення грунтів

Треба постійно турбуватись про формування і підтримання родю­чості грунту: «Хто про землю дбає, вона тому повертає» — говорить народна мудрість.Насамперед зберіть з ділянки все сміття, викорчуйте непотрібні дерева і кущі і ретельно вирівняйте її.

На важких глинистих грунтах внесіть соломистий гній, торф, компости, пісок і дернову землю. Восени глибоко перекопайте, не роз­биваючи грудок. На заболочених перезволожених грунтах слід влаштувати дренаж.

Для цього в нижній частині ділянки вирийте канаву-колектор, який нижнім краєм виходить до річки або іншого водо­приймача, а впоперек колектора вверх по схилу прорийте дренажні канави на глибину залягання підґрунтових вод. Колектор і канави на третину заповніть камінням, снопами-фашинами і зверху засипте грунтом.

Кислі грунти, розміщені переважно в заплавах рік та в інших вологих місцях, можна поліпшити, внісши восени після перекопування по 2—6 кг вапна або попелу на 10м2.

Солонці і солонцюваті грунти навесні довго не «визрі­вають», залишаючись мокрими, а після висихання стають твердими, на них погано ростуть рослини.

Перетворити такі грунти в родючі дуже важко. Для нейтралізації шкідливих натрієвих солей восени після перекопування по поверхні грунту розкидайте 3 — 6 кг дрібномеле-ного гіпсу на 10 м 2, можна також вносити вапняк, глиногіпс, хло­ристий кальцій, слабкий розчин сірчаної кислоти.

На сильно солонцю­ватих грунтах можна провести землювання — в канави шириною ЗО— 40 см і такої ж глибини, розташовані через 60—70 см, засипте ро­дючий грунт, в який висадіть розсаду чи посійте насіння рослин, які потребують великої площі живлення (огірки, помідори, гарбузи, кукурудза).

Піщані грунти можна поліпшити, заклавши на глибині 40— 50 см екран товщиною 10—15 см з глини, глинистого грунту або з старої плівки.

Leave a Reply