You are here: Home > Сад город > Планування та благоустрій садиби

Планування та благоустрій садиби

Велике значення для здоров’я людини з санітарно-гігієнічного погляду має планування та благоустрій садиби. Правильна орга­нізація присадибної ділянки, тобто найбільш доцільне розміщення жилого будинку, господарського двору, зелених насаджень, про­їздів, створення зручного зв’язку між окремими частинами садиби та ін. має також велике побутове та господарське значення.

Вибираючи ділянку під садибу, треба звернути увагу на те, щоб вона була не заболочена, не затоплювалась весняними дощо­вими водами, а рівень ґрунтових вод був би не менш як 2,5 метра від поверхні грунту. За цих умов на ділянці можна збудувати по­гріб, вигрібну яму, посадити фруктовий сад тощо.

Ширина садибної ділянки повинна бути 25—ЗО метрів. Така ширина забезпечує необхідні санітарно-гігієнічні та протипожежні розриви між будівлями на садибі та двома сусідніми ділянками.

Жилий будинок треба будувати на садибі недалеко від вулиці (6—10 метрів), але з таким розрахунком, щоб він був найбільш сприятливо орієнтований по сторонах світу.

Розміщення жилого будинку в глибині садиби невигідне, бо в цьому разі збільшується площа проїздів, які не можна раціональ­но використати.

Перед будинком звичайно розміщують палісадник, де висаджу­ють дерева та розбивають квітник. В палісаднику варто посадити кущі бузку, жасміну, жовту акацію тощо, а також однолітні та багатолітні квіти — такі, як жоржини, мальви та інші.

Слід мати на увазі, що дерева, посаджені близько від будинку, затінюють його, створюють зайву вологість та руйнують своїм корінням фундамент. Тому найдоцільніше садити дерева не ближче 5—6 метрів від будинку.

Tags:

Leave a Reply