You are here: Home > Сад город > Планування будинку

Планування будинку

Велику увагу при плануванні будинку треба звертати на розміщення жилих кімнат (тобто на те, як вони освітлюватимуться сонячним промінням). Найдоцільніше їх розміщувати так, щоб вони виходили на схід, південний схід і південь.

Розміщення жилих кімнат| на захід небажану (особливо для півдня України), бо вони дуже перегріватимуться надвечір. Особливо шкідливе таке розміщені для спальні. Не слід розміщувати жилу кімнату та спальню так же на північ, бо вони зовсім не будуть освітлюватись сонцем, що є шкідливим.

Якщо з тих чи інших причин жиле приміщення  розміщено на північ, треба, щоб одне вікно виходило в інший бік. На північ найбільш доцільно розміщувати кухню-їдальню, а господарські приміщення — на північ і захід.

Засклена частина вікон повинна становити одну восьму части площі підлоги кімнати. При такому співвідношенні в жиле приміщення попадає достатня кількість сонячного проміння.

В одному  з вікон кожної кімнати  повинна   бути   кватирка. Якщо кватирки  не зробили при спорудженні будинку, то її треба прорізати під час ремонту.

Влітку слід якнайдовше тримати вікна відчиненими, бо скло не пропускає складової частини сонячного світла — ультрафіолетового проміння, яке сприятливо впливає на організм людини. Ви­чиняти вікна необхідно також і для того, щоб кімнати як слід провітрювались. У холодний період року треба по кілька разів на день відчиняти   кватирки.

Добре,   правильне  освітлення  допомагає  зберегти   зір. Якщо в сім’ї є школярі, то стіл для домашніх занять повинен стояти біля вікна так, щоб денне світло падало з лівого боку. Лампу під час вечірніх занять теж ставлять зліва. Обов’язково потрібно абажур,   який  охороняє очі  від прямого  попадання  світлого проміння.

Брудне, запорошене скло затримує майже половину сонячного проміння. Через це потрібно завжди дбати про чистоту віконного скла.

Tags:

Leave a Reply