You are here: Home > Сад город > Півонії. Ромашка. Фіалка пахуча

Півонії. Ромашка. Фіалка пахуча

Півонії — це найкращі з багаторічних квітів. Вони також мають оригінальні за формою, різнокольорові, пахучі квітки. Рослини висаджують рядками або поодиноко. Чудові квітки більше вико­ристовують для букетів.

Цвітуть півонії у червні-липні. Розмножують їх діленням ку­щів (коріння) рано восени, щоб пересаджені рослини до зими добре укорінились. При викопуванні кущів для ділення з грунту потрібно вибирати якомога більше коріння. Півонії потребують розпушеного, родючого і трохи вогкува­того грунту.

Ромашка (маруна) цвіте в першій половині літа, в травні-червні. Є сорти, які зацвітають раніше. Ромашка має білі, рожеві і червоні квітки, повні і неповні. Розмножують її діленням кущів через 4—5 років, а також насінням, яке висівають весною в пар­ник або в червні на грядку. Рослини зацвітають на другий рік. Ромашку можна вирощувати рядками, гніздами. Квітки придатні для букетів.

Сокирки (дельфініум) за сортами бувають різними на зріст — високі, середні і низькі, їх висаджують рядками, групами та поодинці біля високих декоративних кущів.

Сорти сокирок бувають з простими і повними квітками білого, рожевого, блакитного, синього та фіолетового кольору. Цвітуть вони у червні—серпні. Квітки широко використовують для буке­тів. Щоб продовжити цвітіння сокирок, треба зрізувати відцвілі верхи стебла —тоді нові бокові гілочки знову зацвітуть.

Сокирки розмножують діленням кущів, а також насінням, яке сіють у червні в парник чи на грядку. Висота кущів —близько 1 метра. Віддаль між рослинами буває 50—80 сантиметрів.

Щоб рослини краще і рясно цвіли, грунт удобрюють перегноєм.

Фіалка пахуча має багато сортів з простими і повними квіт­ками білого та фіолетового кольору. Цвіте вона в квітні — травні, її розмножують діленням кущів, а також насінням, яке висіва­ють у липні в парник чи на грядку.

Фіалка потребує незначної тіні та достатньої вологості. Вона придатна для культури у вазонах. Найбільше ЇЇ висаджують навко­ло груп декоративних кущів і багаторічних квітів, у палісадни­ках біля доріжок.

Флокси багаторічні по своїй красі та різноманітності сортів і кольорів квіток займають друге місце після рівонії. Цвітуть флокси з червня до самих морозів. На одному місці вони можуть рости до 4—5 років.

Розмножують рослини діленням кущів восени і весною. Флокси можна розмножувати і насінням, яке слід висівати відразу після збирання, їх можна також розмножувати живцями влітку.

Багато сортів флоксів виведено в Ботанічному саду Академії наук  у Києві.

Leave a Reply