You are here: Home > Сад город > Підживлення рослин

Підживлення рослин

Якщо восени внесені органічні добрива, а сходи рослин навесні ростуть погано, жовкнуть — це ознака того, що азот цих добрив недо­ступний для рослин з слабкою кореневою системою. В цей час рослини треба обов’язково підживити — внести невелику кількість азотних до­брив, в безпосередній близькості від кореневої системи. Через кілька днів рослини почнуть швидко набирати масу.

Може бути й інша ситуація — рослини помідорів буйно ростуть, але квітки обсипаються, не утворюючи плодів: передали азотних добрив і щоб «полікувати» рослини, їх слід підживити фосфорними або калійними добривами.

Кращим добривом для підживлення є гноївка, яку треба розба­вити водою у співвідношенні 1 : 6, коров’як (1 : 10), пташиний послід (1 : 16). Якщо їх немає, внесіть мінеральні добрива — 10—12 г азотних,

12 —15 г суперфосфату на 1 м2. Доступніше для рослин рідке підживлен­ня — в 10 л води розчиніть вказані дози добрив і розподіліть на 1 м2 площі.

Підживлення пов’язуйте з поливами або ж проводьте в дощову погоду.

Треба також застерегти проти однобокого захоплення надмірними дозами азотних добрив — це може призвести до буйного наростання бадилля на шкоду утворенню врожаю. Крім того, в овочах можуть нагромаджуватись шкідливі для організму людини нітрати.

Tags:

Leave a Reply