You are here: Home > Сад город > Удобрення саду органічними добривами

Удобрення саду органічними добривами

Відчутні результати одержують у садах від внесення органічних добрив, навіть одноразового через 3—5 років по 5—8 кг на квадратний метр удобрюваної площі. У ко­лективних садах, розміщених на сипучих пісках, внесен­ня гною, компостів, торфу краще здійснювати в канавки, зроблені кільцем навколо засипаної навезеним грунтом ями.

Глибина канавки — 35—45 см. На її дно висипають 60—70 % передбаченої на всю площу дози добрив і пере­мішують з піском. Решту добрив перемішують з верхнім грунтом і закривають цією сумішшю канавки.

Майже повсюдно в таких садах є можливість вноси­ти пташиний послід, досить ефективне і швидкодіюче добриво. Висушений і перемелений він добре зберігаєть­ся в поліетиленових та паперових мішках і може бути використаний у найбільш потрібний період (наприклад, після цвітіння дерев для утримання рясної зав’язі).

На кожні 10 кв. м удобрюваної площі вносять 1 —1,5 кг по­рошку пташиного посліду, рівномірно розсіваючи його по площі або, розвівшії в 2—3 відрах води, поливають таку саму площу. Зазначимо, що швидкість дії посліду подібна до дії мінеральних добрив, а тому чітке дотри­мання норм (доз) внесення є обов’язковим.

Застосування добрив у садах та ягідниках є одним з високоефективних засобів підвищення родючості грунту, прискорення росту і збільшення врожайності насаджень. Поліпшуючи умови живлення рослин, добрива сприяють кращому їх розвитку, підвищують стійкість проти не­сприятливих умов. Але кожне добриво потрібно вносити згідно з рекомендованою технологією, дозою, часом.

Leave a Reply