You are here: Home > Сад город > Підготовка теплиць

Підготовка теплиць

ПІДГОТОВКА ТЕПЛИЦЬ. Влітку або восени в теп­лицях проводять всі основні ремонтні та будівельні ро­боти. Одночасно ремонтують системи опалення, зрошу­вання, крани, електроприводи і прилади для штучного досвічування розсади.

Під час ремонту замінюють по­шкоджені частини конструкцій, непридатні шланги, по­бите скло та поновлюють замазку. Після цього здійсню­ють пробне опалення і перевіряють рівномірність обігрі­вання споруди.

Підготовку плівкових теплиць до вирощування роз­сади починають із розігрівання грунту. Для цього за 10—15 днів до експлуатації їх вкривають плівкою. Сніг згрібають і вивозять. Зразу після покриття теплиць включають обігрівальні системи.

Фізичні властивості грунту поліпшують внесенням розпушувальних матеріалів (слаборозкладений торф з розрахунку 100 т/га, тирсу до 20 % об’єму та ін.). Доб­рива вносять відповідно до вимог культури й агрохіміч­ного аналізу грунту. Площу розпушують (фрезерують або перекопують) і приступають до сівби.

Перед входом у теплицю кладуть дезинфекційний ки­лимок, зроблений з тирси, змішаної наполовину з кухон­ною сіллю чи аміачною селітрою, або з тирси, змоченої 5 %-ним розчином формаліну.

Leave a Reply