You are here: Home > Косметика > Технологія вирощування часнику

Підготовка садивного матеріалу,садіння і сівба квітів

Гладіолуси. У кінці березня готуйте до висаджування буль­боцибулини. Звільніть їх від покривних лусок. Це сприяє прискоренню проростання, дає можливість виявити пошкоджені і відбракувати їх, обробити стимуляторами росту і мікроелементами.

Найдоступніше і найбільш ефективне замочування бульбоцибулин у 0,5%-ному розчині марганцевокислого калію протягом години. Після прогрівання грунту до 8—10 °С висадіть їх на постійне місце.

Щоб гладіолуси зацвіли рано, частину бульбоцибулин проростіть у горщиках або ящиках, наповнених тирсою, сумішшю тирси, піску і торфу, перегноєм або дерновою землею.

Висаджуйте в борозни або лунки глибиною до 20 см, на дно яких покладіть перегній і пісок, залийте водою, а коли вона ввійде в землю — бульбоцибулини розкладіть через 20—25 см. Глибина загортання дріб­них бульбоцибулин 8 см. Якщо е можливість, перед боронуванням на 1 м2 внесіть по 200 г деревного попелу і 200 г пташиного посліду.

Рано, як тільки грунт доспіє, на кам’янисту гірку висадіть літньо-і осінньоквітучі рослини.

Розсаду однорічних, деяких багаторічних і кімнатних рослин вирощуйте в ящиках, наповнених поживною сумішшю,— у рівних ча­стинах листяної землі і піску, яку ущільніть, вирівняйте і полийте.

Ребром лінійки зробіть борозенки через 4—6 см глибиною 1 —1,5 см, в них висійте насіння і присипте добре просіяною ґрунтовою сумішшю. Дуже дрібне насіння (тютюну, петунії) сійте врозкид, не присипаючи зверху. Після сівби ящики накрийте плівкою або склом, які зніміть після появи сходів.

У лютому — березні висійте вербену, агератум, петунію, тютюн паху­чий, целозію, сальвію, айстри китайські для раннього цвітіння, чорно­бривці прямостоячі, тонколисті, ротики, а в квітні — дворічні рослини: дзвоники середні, маргаритки, незабудку альпійську, братки садові, а також багаторічні — дельфініуми.

Для стимулювання проростання насіння дельфініумів ящики накрийте фанерою, склом або плівкою і винесіть у двір, де закопайте в сніг, а якщо його немає, насипте зверху листя. Через 10—12 днів ці ящики, а також ті, в які насіння було висіяне пізно восени і вони зимували під снігом, занесіть у приміщення з темпе­ратурою 20—25 °С і зніміть вкриття.

Через 6—8 днів після того, як з’являться сходи, ящики виставте на добре освітлене місце і знизьте температуру до 18 °С. З появою першого справжнього листка розпі­кіруйте рослини у ящики з таким же грунтом, але сіянці висадіть через 2—3 см.

Як тільки доспіє земля, сіянці висадіть у грунт і прикрийте плівкою, щоб їх не забило дощем.

Розпікіруйте також сіянці агератуму, петунії, чорнобривців, сальвії, первоцвітів та інших квіткових — вони швидше підуть у ріст, краще приживуться після висаджування і раніше зацвітуть,

З настанням теплих днів розсаду загартовуйте — відкривайте рами парників, кватирки теплиць або виносьте ящики з кімнати на балкон, подвір’я, заносьте з заходом сонця і з похолоданням.

Висіяні восени флокси з появою двох-трьох пар листків роз­пікіруйте на грядку, де вони будуть рости до весни наступного року. На 1 м2 спланованої і підготовленої до сівби газонних трав ділянки внесіть по 15—20 г азотних і калійних добрив, 20—ЗО г суперфосфату.

Оптимальні норми висіву трав для поливного газону (г на 1 м2): тонконогу — 8, костриці червоної — 12, райграсу пасовищного — 13. Сійте їх врозкид, злегка боронуйте граблями і закоткуйте або прибийте землю дошкою. Поливайте вранці та ввечері.

На газоні, закладеному в попередні роки, вилами зробіть по 2—3 про­коли на 1 дм2 поверхні. Після цього внесіть добрива і полийте. Це сприятиме кращому росту трави.

Безпосередньо на квітник висійте айстри китайські, цинії (майори), чорнобривці, гацанію блискучу, годе­цію, космос сірчано-жовтий, ксантисму, ешольцію каліфорнійську. У бе­резні висійте на постійне місце люпин.

Leave a Reply