You are here: Home > Сад город > Особливості вирощування суниць та малини

Особливості вирощування суниць та малини

Суниці садові великоплідні. Багаторічні тра­в’янисті рослини. Основна маса мичкуватої розга­луженої кореневої системи розміщується на гли­бині 0,1—0,3 м.

Найбільш придатними для виро­щування суниці є достатньо вологі, багаті на поживні речовини грунти легкого механічного скла­ду. Високі врожаї дає на 2—3-й рік після садіння, а після четвертого року врожайність значно змен­шується.

Під кінець цвітіння на рослинах починають з’являтися тонкі сланкі пагони — вусики, на яких утворюються розетки листків. Після укорінення розетки викопують і використовують як розсаду для розмноження.

Малина. Надземна частина — напівчагарник, підземна — багаторічне сильно розгалужене коре­невище. На ньому, а також на додаткових коре­нях утворюються бруньки заміщення, з яких на­ступного року розвиваються однорічні пагони зав­вишки від 0,5 до 1,8 м з власною кореневою системою, їх можна відділяти від куща й вико­ристовувати як садивний матеріал.

Восени пагони дерев’яніють і наступного року з бічних бруньок у них розвиваються плодові гілочки з листками та суцвіттями. Після достигання врожаю плодові стебла відмирають і їх видаляють. Кращі грунти під малину — легкі суглинкові та супіщані, добре угноєні і помірно вологі. На одному місці малину вирощують 10—12 років.

Leave a Reply