You are here: Home > Косметика > Технологія вирощування часнику

Осінні роботи в квітнику

Ще гріє сонце й тепло, буяють в неперевершеній красі айстри всіх барв і відтінків, та ночі вже холодні, золотіє лист…

Осінь — пора міжсезоння, коли ще треба доглядати пізні квіти, деякі занести в зимове помешкання, інші висадити чи висіяти. І звичайно ж збирати насіння і готувати садивний матеріал: «У травні працюй за п’ятьох, у жовтні — за десятьох» — стверджує в’єтнамське прислів’я.

ДОГЛЯДАТИ,   САДИТИ,   ВКРИВАТИ...

Троянди. Зріжте квіти, що відцвіли, з 2—3 парами листків, а щоб утворювались нові бутони і квіти цвіли до пізньої осені, рослини під­живіть фосфорно-калійними добривами і поливайте.

Восени треба потурбуватись про підщепи для троянд. З сильних, не пошкоджених хворобами кущів шипшини зберіть достиглі плоди (гепантії), вичистіть з них насіння, промийте і тримайте в чистій про­точній воді до трьох діб.

Змішайте його з чистим вологим піском у співвідношенні 1 : 3, складіть у поліетиленовий пакет і тримайте в холодильнику або підвалі при температурі 2—З °С до глибокої осені. У жовтні його висійте в добре розроблену, зволожену грядку в борозенки глибиною 2 — 3 см разом з піском.

Навесні після появи другої пари листків сіянці розпікіруйте у грядку на відстані 12—15 см, а між ряда­ми 20—25 см. Щоб сіянці добре росли, їх регулярно поливайте, під­живлюйте розчином коров’яку і азотними добривами. Товщина корене­вої шийки підщеп повинна бути 8—10 мм.

Восени наступного року сіянці придатні для окуліровки. За 7—10 днів до неї рясно полийте, щоб викликати сокорух. Ще в липні — серпні позначте маточні кущі троянд, з яких наріжте живці, поставте їх у воду і тримайте там 4—5 діб.

Перед окуліровкою оголіть кореневу шийку шипшини, протріть її вологою ганчіркою, зробіть на ній Т-подіб-ний надріз, в який вставте взяте з живця вічко, і обмотайте це місце смужкою поліетиленової плівки. Через 12—15 днів зробіть огляд окуліровок.

Якщо вічко прижилось, від нього легко відділяється черешок листка. На рослинах, де вічко не прижилось, зробіть повторну окулі-ровку в іншому місці. Перед настанням холодів плівкову обв’язку зніміть, а рослини обгорніть грунтом або перегноєм на 8 —10 см.

З настанням сталих приморозків кущі троянд накрийте сухим піском, перегноєм, компостом, матами, сосновим гіллям, тирсою. Ні в якому разі не беріть землю поряд з рослиною, щоб не оголити коріння. Землю принесіть з іншого місця і засипте нею кущі на висоту 25—45 см.

Троянди можуть мати різну формовку, а тому штамбові і виткі росли­ни пригніть до поверхні грунту і пришпиліть дерев’яними, капронови­ми або алюмінієвими дужками. Під гілки можна підкладати дошки, руберойд.

Добрим укриттям можуть бути ящики, які зверху присипте землею або обв’яжіть матами. Пригинати і пришпилювати гілки потрібно ще до їх замерзання, щоб вони не зламались. Можна не пригинати до землі, а обгорнути матами і плівкою.

Рясно і крупними квітами будуть цвісти троянди, якщо зробити з толя чи руберойду циліндри навколо кущів, вставити всередину три-чотири кілки по їх висоті, зовні обмотати дротом або шпагатом і наповнити тирсою.

Дуже чутливі до морозів сорти чайних і чайно-гібридних троянд. Щоб уникнути пошкодження їх від коливання температури взимку, треба робити душники, особливо якщо сніг ліг на незамерзлу землю.

Слід також укривати чагарники: керію японську, самшит, форми махрової вишні і мигдалю. Для цього гілки стягніть шпагатом, загор­ніть мішковиною у 3—4 шари, а зверху обмотайте плівкою, рубе-роїдом або толем. Керію японську і будлею підгорніть землею на висоту 40—50 см.

Багаторічні квіткові рослини прикрийте снігом або сухим пере­гноєм після того, як земля промерзне на 5—7 см.

Деякі види первоцвіту, гвоздики, маргаритку крупноквіткову за­крийте поліетиленовою плівкою на каркасах із дроту висотою 10—15 см, а зверху на плівку покладіть листя, торф або тирсу шаром 5—15 см.

Бажано таким же шаром листя прикрити інкарвілею Далавея, анемон японський, мерендеру, сортові флокси, дзвоники пірамідальні, крупноквіткові нарциси, сцілу (проліски) дзвониковидну, королиці, найцінніші сорти айстри багаторічної.

Королівську лілію в суворі безсніжні зими прикрийте листям, торфом, сухим перегноєм. Обов’язково укривайте й інші різновидності лілії: довгоквіткову формозьку, філіппінську, золотисту, прекрасну та її гіб­риди.

Tags:

Leave a Reply