You are here: Home > Косметика > Технологія вирощування часнику

Осінні роботи у розсаднику

Висаджуючи дерева, не забувайте й про резерв саджанців для ремонту тих, що не приживуться, будуть пошкоджені мишами чи морозами.

Відсадки ягідників, малопоширених культур та карликових підщеп, зроблені навесні, до осені уже добре вкорінились, в кінці вересня — на початку жовтня їх відокремте від маточників. Відсадок розділіть на саджанці, добре розвинуті висадіть на постійне місце, а недорозвину­ті — на дорощування в розсадник.

Здерев’янілі живці (Добре визрілі, товщиною 6 мм, довжиною 15 — 22 см) смородини, порічок, аронії заготовте від здорових рослин, у кінці вересня і висадіть зразу ж на грядку в добре підготовлений грунт.

Розміщуйте їх вертикально або під кутом 45° і щоб верхня брунька була на рівні грунту. Відстань між рядками повинна становити 50— 60 см, а в рядку 8 —10 см. Грунт ущільніть, полийте, а з настанням холодів вкрийте мульчею з соломи, тирси та інших матеріалів.

Пізно восени, але до настання морозів, заготовте живці для зимового щеплення та перещеплення дерев навесні. Робити це треба восени тому, що в сувору зиму можливе підмерзання однорічного приросту і заго­товлені взимку або навесні живці будуть непридатними для щеплення.

Живці заготовляйте з однорічних сильних, добре розвинутих 1 визрілих пагонів, їх зв’яжіть у пучки і зберігайте в льодовні при температурі, близькій до О °С. Якщо льодовні немає, пучки живців покладіть у воло­гий матеріал (пісок, мох, ганчірку) і зберігайте в погребі чи іншому прохолодному приміщенні з достатньою вологістю повітря.

В місцях з постійним сніговим покривом їх усю зиму можна тримати в купі снігу. За кілька днів перед щепленням у сніг викладіть також ті живці, що зберігались у погребі. Щоб затримати танення снігу, його вкрийте товстим шаром соломи, тирси чи іншого утеплювального матеріалу, а зверху матами.

Не забувайте на пучках живців прикріпити етикетку (краще з алю­мінієвої фольги), де вкажіть породу, сорт і бажано з якого дерева їх взято.

В цей же час викопайте найбільш розвинуті сіянці для зимового щеп­лення, перед цим з них обшморгніть листя. Стежте за тим, щоб зали­шились цілими скелетні корені та основна маса мичкуватого коріння. Зберігайте їх у погребі, прикопаними у вологий пісок.

Якщо такої можливості немає, сіянці можна прикопати в ящиках, які поставте в ями, обіславши з боків листям. Взимку їх легко можна взяти і занести в тепле приміщення для розморожування перед щепленням.

Окуляити — щеплені вічком у липні — серпні саджанці ретельно огляньте, зніміть обв’язку і в посушливу осінь проведіть вологозарядко-вий полив.

Застратифікуйте тугоросле насіння (кизилу, калини, ялівцю, глоду), строк проростання яких 100—150 днів. Про техніку стратифікації ми розповіли в розділі «Навесні».

Розсаду суниць для весняного садіння викопайте у жовтні — на початку листопада. Спочатку викопайте розетки розсади, утворені з вусів, а потім видаліть й кущі. Вони виснажені, основна маса їх пластич­них речовин витрачена на створення нових рослин, тому вони непридатні для пересаджування. У наступному році вони не дадуть урожаю.

Викопану розсаду прикопайте у неглибокі (10 —12 см) борозни на грядах, які не затоплюються талою водою. Грунт після присипання коріння утопчіть і полийте. З настанням морозів вкрийте матами або шаром соломи 7 —10 см.

Якщо з викопуванням розсади ви затримались і не встигли її висадити, можна зв’язати у пучки, злегка змочити коріння, пучки класти в мішок з плівки і занести в льодовню чи сніжник. Якщо їх немає, закопайте в купу снігу, яку при відлигах вкривайте товстим шаром соломи, листя чи іншого ізоляційного матеріалу.

Пізньої осені та на початку грудня проведіть захисні роботи на молодих деревах проти їх можливого пошкодження зайцями та мишами.

Tags:

Leave a Reply