You are here: Home > Сад город > Намочування і пророщування насіння

Намочування і пророщування насіння

Цей спосіб підготовки насіння до сівби на 5—7 днів прискорює по­яву сходів та сприяє одержанню більш раннього врожаю. Намочують насіння при температурі 18—20 °С у дерев’я­ному, скляному, емальованому посуді або на розстелейому брезенті чи мішковині.

Для насіння селери, столо­вих буряків потрібно 100—ПО % води від їх маси; по­мідорів, перцю, баклажанів — 70, цибулі, капусти, каву­нів, гарбузів — 60; дині, огірків, патисонів, кабачків — 50 %.

Спочатку насіння заливають половинною дозою води, а коли вона вбереться,— додають решту. Весь час його перемішують, спочатку через 2, а потім — 4 год. Насіння селери, ревеню, цибулі намочують 48 год.; помідорів, столових буряків, салату — 24; огірків, дині, патисонів, кабачків, гарбузів, кавунів та капусти— 12 год. Хороші результати дає намочування насіння у воді із снігу.

Для пророщування намочене (набубнявіле) насіння розстеляють тонким шаром у приміщенні з температу­рою 20—25 °С і прикривають зволоженою мішковиною, його можна висипати в тарілку, чашку Петрі або іншу посудину на вологий фільтрувальний папір чи тканину.

Для підтримання оптимальної вологості насіння прикри­вають цими ж матеріалами, а тарілки накривають склом. Закінчують пророщування, коли накільчиться 1—5 % на­сіння. Потім його злегка просушують у затіненому місці і висівають у вологий грунт, у сухому — насіння втрачає схожість.

Leave a Reply