You are here: Home > Косметика > Технологія вирощування часнику

Літнє розмноження

Троянди. Крім весняного, бажано провести 3—4 підживлення у період вегетації: у фазі бутонізації, після першого, другого і третього цвітіння, розчинивши в 10 л води 15 — 20 г сечовини, ЗО суперфосфату і 20 г ка­лійних добрив, витрачаючи на одну рослину 4 — 5л розчину.

Перед під­живленням рослини добре полийте. Грунт після доспівання розпушіть, щоб зберегти вологу і забезпечити доступ повітря.

Регулярно видаляйте поросль підщепи (шипшини). Своєчасно про-водьте заходи боротьби з хворобами і шкідниками. У травні окулянти троянд прищипніть над третім-четвертим, а сорти з довгими міжвузля­ми — над другим листком.

У липні — серпні відводками можна розмножувати виткі троянди. Для цього виберіть здорові дворічні пагони з визрілою деревиною і злегка нагніть їх вниз. На відстані 35 — 45 см від верхівки зробіть ножем поздовжній надріз довжиною 5 см, прив’яжіть до кінця камінчик або металеву гайку.

Через 7—10 днів зріжте листя і прикріпіть відросток до розпушеного грунту дерев’яними гачками. Землю злегка утрамбуйте і в подальшому поливайте і підживлюйте. Через рік ви будете мати садивний матеріал витких троянд.

Тюльпани під час цвітіння регулярно поливайте через 5 — 6 днів, краще дощуванням. Як тільки пожовкне листя, цибулини викопайте, просушіть у сухому приміщенні, що добре вентилюється (горище або навіс).

Через 10—15 днів очистіть від лусок, розсортуйте за розміром і зберігайте в марлевих мішечках або ящиках з сітчастим дном при темпе­ратурі 18—20 °С.

Півники під час інтенсивного росту і цвітіння поливайте через 6— 10 днів, розпушуйте грунт, а після утворення пуп’янків підживлюйте сумішшю добрив — по 15—20 г на відро води.

Півонії під час відростання, формування пуп’янків і після цвітіння підживіть коров’яком, розбавленим у 6—10 разів водою з додаванням на 10 л 20 г суперфосфату.

Щоб добре цвіли лілії (даурська, тигрова, регале, кандідум), влітку їх поливайте і підживлюйте мінеральними добривами. Перше підживлен­ня проведіть під час відростання (20 г сечовини на 10 л води), друге —• після утворення пуп’янків (25 г сечовини, 15 — суперфосфату і 15 г калійної солі), третє — після цвітіння (той же склад, але сечовини 10 г).

Маючи газон, не забувайте скошувати на ньому траву, бо із чудового оксамитового килима він перетвориться в непривабливу ділянку.

В літню пору зацвітають сіянці флоксів, їх можна оцінити за чисто­тою кольору, величиною квіток і суцвіть і відібрати наймиліші.

В червні флокси можна розмножувати стебловими і листковими живцями. Най­краще зрізати живці з двома парами листків, обрізати з них нижні, заглибити в грунт до другої пари.

Tags:

Leave a Reply