You are here: Home > Сад город > Листяно-квітучі рослини

Листяно-квітучі рослини

До цієї групи належать квіткові рослини, які, крім гарних квіток, мають декоративне листя (канни, пеларгонії), і красиво квітучі рослини—геліотроп, жоржини, фуксії, шавлія та інші.

Геліотроп, крім квітників, можна висаджувати в ящики на балконах. Його квітки дуже приємно пахнуть.

Розмножують геліотроп насінням, яке висівають у ящики і ви­рощують розсаду, або висівають весною в грунт на місце. Його можна розмножувати також живцями у березні. При пересаджу­ванні розсади корінців не підрізають.

Жоржини дуже поширені квіткові рослини, які мають багато груп і сортів, їх вирощують з бульб, які садять у квітні-травні в пухкий грунт і вкривають землею завтовшки 8—10 сантиметрів.

Під час садіння під кожну рослину вносять мінеральні добрива -2—3 чайні ложки суперфосфату, 1,5 ложки селітри та 2 ложки хлористого калію, перемішуючи їх із землею. Після появи ростків залишають 1—2 кращих пагони, решту вирізують. В сухе літо рослини поливають, стебла кущів підв’язують до кілків.

Жоржини можна розмножувати живцями, які весною заго­товляють з відростаючих пагонів і окорінюють у ящиках під склом.

Восени, після першого приморозку, стебла жоржин зрізують на висоті 8—10 сантиметрів, бульби викопують, просушують і заносять у льох.

Всі пошкодження бульб і порізи обсипають по­рошком деревного вугілля. В такому стані бульби зберігають у су­хому місці на полицях, при температурі 5—7°, поклавши їх в один шар. Протягом зими їх переглядають і зіпсовані своєчасно ви­даляють.

Для виведення нових сортів жоржини розмножують насінням, яке висівають весною в грунт.Канни люблять сонячне і затишне місце та добре поживний грунт. Вони вимагають поливання; цвітуть рясно до морозів.

Розмножують канни поділом порослих кореневищ. В березні ще не пророслі кореневища заносять у тепле приміщення, де вони проростають.

Кожну бруньку з листям відрізують і висаджують у малі вазони для вирощування. Якщо є парник, їх можна раніше вирощувати в парнику, а потім пересадити в грунт, щоб вони рані­ше зацвіли. Канни бояться приморозків, тому їх висаджують у грунт, коли вони вже минуть.

Щоб канни скоріше зацвіли, в яму чи канавку набивають гаря­чого гною завтовшки ЗО—40 сантиметрів, а зверху насипають шар землі в 20сантиметрів і висаджують рослини.

Восени, після першого примо­розку канни викопують, стебла відрізають, залишаючи пеньки дов­жиною 10—15 сантиметрів, коре­невища просушують.

Маточні кореневища зберігають у сухих темних льохах при тем­пературі 6—8°, щоб вони не про­ростали.
Пеларгонія (калачики) буває із зеленим, золотистожовтим і біло-пірчастим листям та яскра-вочервоними, рожевими і білими квітами. Цвіте вона рясно і довго — ціле літо.

Є високорослі, карли­кові і звисаючі форми пеларгонії. Ці квіти ще звуть геранню. Ге­рань пахучу можна тримати в кімнатах, у горщечках.

Пеларгонію розмножують жив­цями. Вона добре укорінюється в піску, в ящиках чи горщечках, під склом. Укорінені   весною  живці   пересаджують у горщечки, а коли настає тепло, рослини висаджують у квітники.

Восени, перед приморозками, рослини висаджують у цвіточні горщечки і заносять до кімнат, де вони ростуть цілу зиму.

Leave a Reply