You are here: Home > Сад город > Кукурудза овочева

Кукурудза овочева

Називають її ще цукровою через високий вміст у зерні цукру і приємний солодкий смак. «Кукурудзяний волос» — стовпчики з приймочками, які збирають при очищенні качанів, вважається добрим, визнаним фармакологами сечогінним засобом.

Зустрічаються такі сорти і гібриди кукурудзи цукрової: Ауріка, Ароматна, Кубанська консервна 148, Рання золота 401, Цукрова гри-бовська 26, Нагорода 97, Цукрова 590, Піонерка Півночі (самий ранній сорт), Акорд 72, Івушка.

З метою раціонального використання площі городу в більшості випадків кукурудзу висівають кулісами на посівах огірків, кабачків та інших овочевих культур.

Для чистого посіву кукурудзи грунт слід удобрити, вносячи на 1 мг по’б — 7 кг перегною і по 40 г суперфосфату та калійних добрив. Насіння сійте з настанням сталих теплих днів, коли грунт на глибині 10 см про­гріється до 10—12 °С рядами через 60—70 см, а в рядах на відстані ЗО см. Насіння заглиблюйте на 5—7 см. Щоб мати конвейєр цієї смачної продукції, частину рослин вирощуйте з горщечкової розсади. Перший строк сівби — за 15—20 днів до початку польових робіт (в середині березня — на початку квітня) у горщечки діаметром 6—8 см.

Догляд звичайний для розсади, але необхідно стежити, щоб рослини не ви­тягнулись. З настанням теплих днів обережно, щоб не пошкодити коріння, висадіть на городі. Від можливих приморозків рослини бажано накрити поліетиленовими кульками або ковпаками.

Пізніше насіння сійте через 10—£5 днів. Останній строк сівби на сході республіки 1 липня, на півдні — на 115 днів пізніше, на півночі — на такий же строк раніше.

Розсадний спосіб застосовуйте також при вирощуванні кукурудзи дру­гою культурою — поки площа зайнята першою культурою, розсаду тримайте в горщиках, а після її звільнення висадіть на постійне місце. При перших приморозках рослини на ніч прикрийте плівкою.

У посушливих умовах сходу і півдня республіки поливають че­рез 6 — 7 днів. Щоб були великі качани і добірне зерно, 2—3 рази під­живіть. Перший раз, коли рослини утворять третій листок; другий — після утворення шести листків і третій — перед викиданням волоті.

При вирощуванні в кулісах потурбуйтесь про штучне запилення. У період цвітіння зірвіть чоловічі султани і струсіть їх над квітучими качанами (в них ще не засох «волос») інших рослин. Регулярно видаляйте бокові пасинки, щоб вони не виснажували рослин, не знижували урожаю і не відтягували строк достигання качанів.

Tags:

Leave a Reply