You are here: Home > Косметика > Технологія вирощування часнику

Грецький горіх.Фундук

Грецький горіх — сильноросле дерево (висота 15—20 м і більше). Останнім часом в культуру впроваджуються слаборослі форми. Ядро грецько­го горіха цінується за високий вміст олії (50— 70%) і білка (15—20%). Недостиглі плоди міс­тять багато вітамінів, з них виготовляють високо­якісні напої. Листки мають високі фітонцидні вла­стивості.

Жіночі і чоловічі квітки закладаються окремо. Жіночі розвиваються на верхівках однорічних пло­доносних пагонів, чоловічі зібрані в сережки, роз­виваються з бокових бруньок на пагонах минулого року. Розмножується насінням і щепленням. Кращі сорти — Бомба, Гроновий, Паперовий.

Фундук. Крупноплідні форми ліщини назива­ють фундуком. Кущі сягають висоти 5—7 м і біль­ше. При насіннєвому розмноженні у потомстві фундука основні ознаки вихідного сорту не збері­гаються, тому культурні сорти краще розмножува­ти відсадками. Кращі сорти — Белградська новин­ка, Степовий 83, Шедевр.

Порічки червоні й білі — багаторічні ягідні ку­щові рослини заввишки близько 1,5 м. Коренева система добре розгалужена, основна її маса заля­гає на глибині до 0,4 м

Найкращі грунти для вирощування порічок —легкі  суглинкові   й   супіщані,   помірно  зволожені,

добре заправлені органічними і мінеральними добривами. Продуктивний період рослин до  15 років.

Розмножується здерев’янілими або зеленими живцями та відсадками.

Агрус— кущова ягідна культура заввишки 05—1,5 м. Коренева система дуже мичкувата, розташована в шарі грунту 0,1—0,4 м. У пору пло­доношення вступає на 2—3-й рік після садіння і плодоносить 15—20 років. Потребує достатньо зволожених, багатих на поживні речовини грунтів. Низинні надмірно зволожені землі для аґрусу не придатні.

Найбільш поширені способи розмноження аґ­русу — горизонтальними та дугоподібними відсад­ками. Для цієї мети використовують 1—2—3-річні гілки. При розмноженні горизонтальними відсад­ками саджанці аґрусу вирощують так само, як і смородини.

При розмноженні дугоподібними відсадками рано навесні біля кущів копають ямки глибиною 0,15—0,18 м і в них укладають дво-, трирічні гіл­ки так, щоб їх верхівки були на поверхні грунту, а частину гілки в ямці пришпилюють до її дна, засипають землею. До осені на кожній такій гілці виростає один саджанець.

Leave a Reply