You are here: Home > Сад город > Формування крони дерев

Формування крони дерев

Зовсім інший підхід до вовчків і різних дрібних паго­нів на знижених деревах. Якщо на звичайних деревах їх масово видаляють, а решту сильно вкорочують, то на знижених цього робити не можна.

Тут все спрямовують на найшвидше створення нової обростаючої деревини, на­самперед на внутрішній частині дерева. Тому навіть при масовій появі вовчків на зрізах їх не видаляють, а вко­рочують на 1/4 частину.

Зазначене сприяє швидкому за­ростанню ран і створенню нової плодової зони. Найбіль­ші пагони і вовчки на скелетних гілках не вирізають зов­сім, бо вони прискорюють одержання нової продуктивної зони замість вирізаної частини.

Знижувати крону краще всього у 8—10-річних садах. Але слід пам’ятати: поки дерево не дасть першого висо­кого врожаю, видаляти провідник не можна, оскільки це призведе до загущення крони, масової появи вовчків або до постійного неплодоношення.

Якщо на дереві, яке дав­но почало плодоносити, верхні гілки надто випереджа­ють у рості нижні, то їх краще вкоротити переведенням на слабку гілку. Кожна верхня гілка повинна бути коротшою за нижню на 15—20 см, а іноді — і на 40—50 см. Тоді нижні гілки будуть добре освітлюватися і стануть сильнішими від розташованих вище.

Правильно сформоване дерево має форму трикутни­ка або трапеції, вершина яких спрямована до сонця. При такій формі крони всі її частини високопродуктивні.

На жаль, більшість великогабаритних дерев у колективних і присадибних садах сформовано в обернено-конусну форму, внаслідок чого продуктивна зона знаходиться ви­соко над землею, і знімати плоди доводиться тільки з драбин, збивати жердинами та іншими підручними засо­бами. З часом це посилюється і неправильним обрізуван­ням.

Leave a Reply