You are here: Home > Сад город > Двосхилі парники

Двосхилі парники

За зовнішнім виглядом вони нагадують малогабаритну теплицю. Для забезпечення кращого світлового режиму протягом дня їх будують у напрямку з півночі на південь. Крокви по гребеню з’єд­нують бруском з глибокими з обох боків пазами.

Рами нижнім боком кладуть на короб, а верхнім — у паз конь-кового бруска. Щоб зверху в парник не просочувалася вода і не проходило холодне повітря, на гребеневий бру­сок прибивають тонку дошку (дашок).

Крім парникових рам, для двосхилих парників застосовують шатрове плів­кове накриття. При цьому торці закривають трикутними рамами, обтягнутими плівкою, або забитими фанерою.Недоліком двосхилих парників є великі втрати тепла у вітряну погоду і вночі. На присадибних ділянках, біля приміщень з південної сторони, городники часто буду­ють пристінний парник. Для вкриття його використову­ють парникові рами, які встановлюють під кутом 45°.

У верхній частині рами прикріплюють до бруска метале­вими завісами. Це дає змогу піднімати їх для провітрю­вання або під час роботи в парнику. Торці такого парника роблять із скла, фанери, дощок й утеплюють з допомо­гою солом’яних мат, очерету, крафтпаперу та інших ма­теріалів

Tags:

Leave a Reply