You are here: Home > Сад город > Дворічні квіткові рослини

Дворічні квіткові рослини

До цієї групи квітів входять рослини, які в перший рік після посіву здебільшого утворюють розетку листя і декілька квіток, а повністю розцвітають і дають насіння лише на другий рік. Роз­множують їх насінням, яке висівають у липні — серпні в парники або в спеціальні грядки.

Сходи рослин пікірують теж або в пар­ники, або в грядки. Щоб дворічники цвіли у квітниках восени, їх треба виростити трохи раніше. Вони добре перезимовують у грун­ті. Але в північних областях України на зиму їх слід укривати тонким шаром листя.

Братки трибарвні мають великі різнокольорові квітки з приєм­ним запахом, їх розмножують насінням, яке висівають у липні в парники або на грядку в легкий родючий грунт. Сіянці пікірують на грядку, поливають і притінюють. Ці рослини зацвітають у ве­ресні і цвітуть до зими. На зиму їх вкривають тонким шаром су­хого листя. Весною, в квітні, вони зацвітають і цвітуть до липня.

Насіння братків можна висівати також рано весною тоді рос­лини зацвітають у червні і цвітуть до вересня місяця.

Крім розповсюджених сортів з невеликими квітками, рекомен­дується вирощувати крупноцвітні братки Роглі, які мають чудові кольори.

Гвоздика турецька має прекрасні різнобарвні та бахромчаті квіти. Більшість з них вкриті мережаними візерунками. Є сорти і форми з повними квітками.

Розмножують гвоздику насінням, висіваючи його у червні — липні в парник чи на грядку; можна висівати і на постійне місце. 1воздика цвіте на другий.рік, у травні — червні.

Сорти з повними квітами дають мало насіння, через що їх до­водиться розмножувати живцями і діленням кущів.

Гвоздика пірчаста — дуже цінна. Вона має повні пахучі білі червоні квітки. У квітниках цвіте ціле літо; зрізана і поставлена воду довго цвіте й не в’яне.

Насіння гвоздики висівають у квітні-травні або розмножують Рослину діленням кущів восени. Всі гвоздики краще ростуть на Родючому і пухкому грунті.

Дзвіночки бувають різних сортів з великими білими, рожевими, блакитними і фіолетовими квітками. Є сорти з простими і повними квітками.

Насіння дзвіночків висівають у травні на грядки, якщо хо­чуть пікірувати чи пересаджувати сіянці на інші місця; його можна

висівати й на постійні місця. Росли­ни зацвітають на другий рік весною. Дзвіночки люблять захищені місця, Незабудки висаджують з брат­ками у квітники, на рабатки. Є кіль­ка сортів, що відрізняються розмі­рами куща, будовою та кольором квіток.

Вони в квітниках дають кра­сивий блакитний фон або бордюри. На фоні незабудок червоні квітки тюльпанів на високих ніжках дуже ефектні.

Розмножують незабудки так само, як і братки. Насіння можна висівати безпосередньо в грунт або висаджу­вати квіти розсадою восени чи вес­ною, їх можна пересаджувати кві­тучими.
Незабудки висаджують також на балконах, підвіконниках та виро­щують у вазонах.

Стокротки (маргаритки) розмно­жують у липні насінням, як братки. Багато рослин зацвітають восени, цвітуть аж до випадання снігу. Весною вони знову цвітуть, зразу як зійде сніг. Мають дуже гарні білі, рожеві і червоні повні квіт­ки на невисоких ніжках.

Весною можна ділити кущики рослин й пересаджувати у квіт­ники. Стокротки добре ростуть, якщо їх пересадити навіть квіту­чими. Вони краще ростуть і цвітуть на родючих грунтах, а на низинах можуть вимерзнути.

Leave a Reply