You are here: Home > Сад город > Догляд за садом

Догляд за садом

Коли на чагарниках смородини почали з’являтися квіткові китиці, а на малині — пуп’янки, проводять повторне позакореневе підживлення. Чагар­ники смородини, уражені кліщем, через 3—4 дні обприскують суспензією колоїдної сірки (100 г на 10 л води).

В квітні слід продовжувати ранньовесняне обприскування садів до розпускання бруньок, розпочате в березні.

На початку розпускання бруньок обприскують яблуні і груші проти парші, листокруток і довгоносиків 1%- ною бордоською рідиною, в яку дода­ють 1% масляної емульсії або 0,4% пасти ДДТ.

Абрикосу, персик обприскують проти монілії, клястероспоріозу і ку­черявості листи під час набухання бруньок 3%-ною бордоською рідиною.

В Криму персик обприскують 1%-ним розчином мідного купоросу. Вишні і черешню обприскують перед цвітінням 1%-ною бордоською рідиною, в яку додають 0,7% 30%-ного порошку ДДТ, а для обприскування слив перед цві­тінням проти сливового трача — 1 % масляної емульсії гексахлорану або 3% 12%-ного дусту цього препарату.

Після розпускання бруньок перед цвітінням у фазі рожевого бутона яблуні обприскують проти парші, яблуневої молі та інших шкідників 1%-ною бордоською рідиною, в яку додають 1% масляної емульсії або 0,4% пасти ДДТ, а в садах, де загрожує яблуневий трач, та проти грушевої ли­стоблішки замість ДДТ додають 1% масляної емульсії гексахлорану або 3% 12%-ного дусту гексахлорану.

Добрі наслідки забезпечує обприскування в квітні 0,5%-ним хлорокпсом міді або цинебу з додаванням 0,2% хлорофосу, а прп наявності попе­лиць—0,2% метафосу або 0,1% фосфаміду.

У другій половині квітня в саду з’являються корисні і шкідливі комахи. З цього часу і слід починати активну боротьбу з шкідниками. Для цього можна вдаватися, зокрема, до таких заходів:

Пастки-приманки. В трубки   з   заліза   чи  картону (довжиною ЗО—10 см, діаметром 10—20 см) кладуть рогозу чи клоччя, змочене солодшім компотом з яблук чи іншою приманкою, і вивішують їх на ніч у кронах яблунь трохи вище половіти висоти дерева. Вдень метеликів, які потрапили
до пастки, струшують у закритому приміщенні і знищують.

Світлопасткп. Над ванночкою з водою, залитою зверху тонким шаром рослинної олії, підвішують електричну лампочку  (40—60 вт). З настанням сутінок включають світло, метелики б’ються об лампочку і падають у воду.
Гасять лампу не пізніше години ночі: у цей час починається літ корисних комах. Таку пастку не можна ставити поруч з деревом чи кущем, які захи­щаються, оскільки метелик спочатку відкладе   яйця   па   освітлене   листя, а потім полетить на лампочку.

Обприскування.   10—15   квітня   слід   провести обприскування саду хвойпо-гірчнчпнм розчином:  25—ЗО г сухої гірчиці  заварити у невеликій кількості води, настояти дві доби, процідити і розвести в 10 л води, після чого добавити  1—2 столові ложки хвойного екстракту.

Leave a Reply