You are here: Home > Сад город > Догляд за садом осінню

Догляд за садом осінню

У вересні після збирання врожаю знімають і спалюють ловильні пояси або, знищивши в них шкідників (проварюють), зберігають для вико­ристання в наступному році.

Збирають всі пошкоджені, гнилі, роздавлені плоди і вивозять їх із саду та знищують або використовують для господар­ських потреб.

Чатали вивозять із саду, а прокладки з розвилків, які запобі­гали пошкодженню гілок, збирають і спалюють для знищення гусениць плодожерки, що збираються в них. З цією ж метою збирають і спалюють рештки тари тощо.

У жовтні провадять обстеження садових насаджень на зараженість шкідниками. Для цього по діагоналі саду чи кварталу виділяють облікові дерева, оглядають їх і визначають чисельність зимуючих гнізд білана жилкуватого та золотогузки, яйцекладок непарного і кільчастого шов­копрядів, ступінь зараження щитівками, кліщами, червицею в’їдливою тощо.

Вирізують і спалюють пагони і тонкі гілки, пошкоджені гусеницями червиці в’їдливої.

Молоді дерева обв’язують стеблами соняшника, сорго, очерету чи інши­ми матеріалами проти зайців.

Листопад. Плоди в саду вже зібрані. Тепер залишається повністю згребти листя і спалити, бо в ньому дуже багато яйцекладок шкідників.

Дуже корисно перекопати грунт: біля дерев, щоб не пошкодити коріння,— на 10—12 см, а вже на відстані метр-півтора від стовбура можна заглиблю­ватись на всю лопату.

Перекопуючи, ви внесете добрива. Мінеральні, зокре­ма, в таких дозах: 100—120 г під дерево суперфосфату, по 50—60 г — азотних і калійних. Але найкращі добрива, звичайно, органічні. На шість соток ціл­ком досить 2—2,5 т перегною.

І ще: добре огляньте дерева. Зберіть на них усі гнізда гусені і спаліть їх. Корисно також звільнити стовбури від старої кори і спалити її, бо під нею теж поховалися на зиму шкідники.

Можна було б ще й побілити дере­ва, та коли вже по встигнете, то неодмінно зробіть це ранньою весною, на­віть наприкінці лютого. Цим убережете їх від сонячних опіків. А от полити сад саме тепер дуже корисно — підвищиться його зимостійкість.

У листопаді і грудні зчищають і спалюють відмерлу кору на стов­бурах і товстих гілках, після чого дерева білять свіжогашешш вапном для захисту кори від морозу та сонячних опіків.

Знімають з дерев і спалюють зимові гнізда білана жилкуватого, золото-гуза, а також муміфіковані плоди. Знищують яйцекладки непарного шовко­пряда па стовбурах і товстих гілках шляхом змащування їх гасом або наф­товим маслом.

В грудні на основі даних обслідування садів і спостережень за роз­витком шкідників і хвороб протягом вегетаційного періоду складають план проведення боротьби з ними на наступний рік.

Leave a Reply