You are here: Home > Сад город > Догляд за садом. Боротьба з шкідниками

Догляд за садом. Боротьба з шкідниками

Слід пам’ятати, що на деревах, які добре ростуть і розвиваються, створюються несприятливі умови для розвитку гусениць та швидше за­ростають пошкоджені місця.

Тому комплекс агротехнічних заходів, спря­мованих на добрий ріст і плодоношення дерев (утримання грунту під чор­ним паром, живлення, зрошення, обрізування тощо), сприяє зниженню чисельності шкідника в садах.

Яблуню проти парші, лпстогризучих гусениць та попелиць обпри­скують однопроцентною бордоською рідиною, до якої додають 0,4% пасти ДДТ (40 г на 10 л бордоської рідини) або 1% масляної емульсії ДДТ та 0,2% нікотин- або анабазин-сульфату. Можна також застосовувати замін­ники бордоської рідини — 0,4—0,5%-ні цинеб чи хлорокис міді (по 40—50г одного з препаратів на 10 л води) або 0,7—1%-ний цирам (70—100 г препа­рату на 10 л води). До цих фунгіцидів додають фосфорорганічні препара­ти: 0,2% хлорофосу чи фосфаміду або 0,3% карбофосу чи метафосу.

Проти монілії — найбільш поширеної і небезпечної хвороби,— а також протії плямистості та кучерявості листя обприскують 3%-ною бордоською рідиною або однопроцентним розчином мідного купоросу.

Сливи протії сливового пильщика, плодової гнилі (монілії), довго­носиків, попелиць та інших шкідників і хвороб обприскують однопроцент­ною бордоською рідиною, 0,4%-ним цинебом чи хлорокисом міді або 0,7— 1%-яим цирамом. До кожного з цих розчинів додають 3% 12%-ного дусту гексахлорану або 0,2% 50%-ного порошку гамма-ізомеру гексахлорану.

Вишні та черешні слід обприскувати проти монілії, дірчастої пля­мистості, кокомікозу 1%-ною бордоською рідиною або 0,4%-ним цинебом. Проти попелиць, довгоносиків і листогризучих гусениць до робочої рідини додають 0,2% 50%-ного порошку гамма-ізомеру гексахлорану або 0,4% пасти ДДТ.

Перед цвітінням потрібно також обприскувати ягідники. Суниці, смородину і малину проти плямистості, довгоносиків та інших шкідників і хвороб обробляють 0,4—0,5%-ним цинебом чи хлорокисом міді з додаванням 0,2% хлорофосу.

При відсутності цих препаратів можна використати одно­процентну бордоську рідину, до якої додають 70 г 30%-ного порошку ДДТ . на 10 л води.

Проти борошнистої роси аґрусу 3%-пим розчином залізного купо-.- -росу слід ретельно обприскати не тільки рослини, а й грунт під кущами, -а потім перекопати його.

3 ранньої весни до пізньої осені в саду можна зустріти дрібних .комах завдовжки 2—3,5 мм, які висмоктують сік з листків та молодих па-.гонів. Це попелиці. При масовій появі вони завдають великої шкоди.

Для знищення яєчок попелиць весною, до розпускання бруньок, де­рева обприскують 1%-нпм ДНОКом чи 3%-шш пітрафепом.

У період розпускання бруньок (по зеленому конусу) для знищення личинок дерева обприскують 0,3%-пими емульсіями метафосу чи карбофосу або 0,2%-ними емульсіями трпхлорметафосу-3 чи фосфаміду.

У літній період, якщо з’являться попелиці, дерева також обприскують однією з цих отрут. У плодоносному саду обробку дерев слід припиняти не пізніше як за 20 днів до збирання врожаю.

Щоб принадити в сади корисних комах (трихограму, теленомуса та інших), у місцях, куди не потрапляють отрутохімікати під час обробки рослин, висівають різні зонтичні (кріп, коріандр), хрестоцвіти та інші не­ктароносні рослини. Прилітаючи на квіти цих рослин, корисні комахи потім розлітаються по всьому саду і знищують шкідників.

Leave a Reply