You are here: Home > Сад город > Догляд за квітковими рослинами

Догляд за квітковими рослинами

Догляд за ґрунтовими квітками полягає в розпушуванні грун­ту, виполюванні бур’янів, поливанні рослин та їх підживленні. Розпушування грунту слід провадити після кожного дощу чп поливання, щоб зруйнувати корку, яка збільшує випаровування води з грунту і зменшує доступ повітря до коріння.

Для збереження вологи в грунті застосовують мульчування пе­регноєм, торфом або тирсою, особливо коли вирощують багаторіч­ні квіти, або квіти, що висаджені на піщаних грунтах.

Високорослі й нестійкі проти вітру рослини, як наприклад жоржини, гладіолуси, мальви, маки та інші підв’язують до кіл­ків, щоб вони не поламались.

У деяких рослин, таких як геліотроп або фуксії для більшого кущення вершечки молодих пагонів прищипують. Однорічні рос­лини — резеду, високі сорти садових ротиків прищипують кілька разів за літо.

На зиму стебла й коріння однорічних квітів видаляють з квіт­ника. Рослини-насінники видаляють після збирання насіння. Грунт на зиму удобрюють і перекопують.

Багаторічні та посаджені восени дворічні рослини зимують у грунті. У багаторічних квітів на зиму зрізують надземні частини стебел.

Після перших осінніх приморозків недостатньо морозостійкі та пересаджені восени багаторічні квіти й посаджені на зиму дворчні укривають шаром сухого листя, ялинової чи соснової хвої, соломистого гною або торфу завтовшки 10—15 сантиметрів. Особ­ливо доброго накриття потребують посаджені восени рослини, які Ще не встигли вкорінитися.

Також потрібно добре вкрити тюльпани, нарциси і гвоздики.

Leave a Reply