You are here: Home > Сад город > Догляд за грунтом

Догляд за грунтом

Опад значної частини квіток після відцвітання, а також деякої кількості зав’язі — природний (фізіологічний) процес. Але якщо після цвітіння в грунті буде недостатньо вологи та поживних речовин, можна втратити практично весь урожай.

Щоб цього не сталось, в суху погоду в степовій зоні республіки потрібно проводити поливи через 15 — 20 днів. Для зволоження грунту на глибину розміщення основної маси коріння треба давати під яблуню і грушу по 60—70 л води на 1 м2 пристовбур­ного круга. Якщо грунт піщаний і погано утримує воду, слід поливати меншими нормами, але частіше.

Норма поливу залежить також від підщепи — у сильнорослих корені йдуть глибоко в землю і добре розгалужені, їх поливайте великими нор­мами. У карликових основна маса коріння розміщена біля поверхні грун­ту. Такі дерева поливайте частіше невеликою кількістю води.

Перевагу віддавайте способу поливу по пристовбурних лунках (ча­шах). Робіть їх трохи меншими від діаметра проекції крони, по краях обмежуйте валиками висотою 20—25 см. Чаші між деревами з’єднайте борознами.

При будівництві такої зрошувальної системи достатньо в верхню точку садка підвести воду, по борозні пропустивши її до чаші, розташованій найнижче. Після того, як вона наповниться, борозну перед цією чашею закрийте — буде наповнюватись чаша, розміщена вище.

Так, поступово просуваючись знизу вгору, з найменшою витратою сил можна полити всі дерева. Через 2—3 дні чаші замульчуйте перегноєм, компостом чи іншим пухким матеріалом.

Застерігаємо, що за 7—14 днів до достигання черешні поливи слід припинити, щоб плоди не розтріскувалися.

Останні поливи проведіть в кінці серпня — на початку вересня. Пізні­ші можуть призвести до затягування росту пагонів, вони не визріють і вимерзнуть взимку.

Смородину, аґрус та інші ягідники поливайте по борознах глибиною 10—15 см, розміщені через 40—60 см, витрачаючи на 1 м2 ЗО—50 л води, грунт теж замульчуйте. Поливи не припиняйте й після збирання врожаю, щоб закласти основу врожаю майбутнього року. Ягід­ники можна також поливати й дощуванням.

Leave a Reply