You are here: Home > Сад город > Догляд за грунтом

Догляд за грунтом

Найсприятливіші умови для росту молодих де­рев  створюються  при  утриманні  грунту  на  приштамбових  кругах  у  радіусі   розміщення  корене­вої системи в розпушеному стані протягом усього періоду вегетації.

Розмір приштамбового круга у перші три роки після садіння становить 1,5—2 м, а на 4—6-й рік — 2—3 м в діаметрі. Восени (жов­тень — листопад)   грунт на  приштамбових  кругах перекопують на глибину 0,15—0,2 м у зерняткових порід на насіннєвих підщепах і 0,12—0,15 м у кіс­точкових та зерняткових на вегетативно розмножу­ваних підщепах.

Приштамбові круги слід мульчу­вати    гноєм,    перепрілою    соломою,    компостом тощо.  Шар  мульчі   (близько 0,1   м)   злегка  при­сипають землею. Мульчування   поліпшує   водний, поживний і температурний режим грунту, тому мульчу залишають і на зиму, стежачи, щоб у ній не заводились миші.

У перші 5—7 років дерева не використовують усю відведену їм площу живлення.  В  міжряддях молодих садів вирощують овочеві,  картоплю,  ко­ренеплоди,   баштанні,   але   не  слід  сіяти  зернові, соняшник,   овочеві   зеленні   культури   (петрушку, салат, цибулю на перо та ін.), які можуть забруд­нюватись  пестицидами   при   обприскуванні   дерев.

У плодоносних  садах  в  умовах  недостатнього зволоження грунт у міжряддях утримують під чор­ним паром у розпушеному, чистому від бур’янів стані.

При можливості зрошення або в районах з достатньою кількістю опадів у міжряддях культи­вують злакові багаторічні трави  (тонконіг лучний, вівсяниця червона і лучна,   райграс   пасовищний, мітлиця пагононосна), які періодично підкошують, залишаючи зелену масу на мульчу.

Leave a Reply