You are here: Home > Сад город > Догляд за деревами, пошкодженими морозом

Догляд за деревами, пошкодженими морозом

У сонячні морозні дні (лютий — березень) вна­слідок різкої зміни температур дня і ночі у дерев (як правило, з південної або південно-західної сторони) часом пошкоджуються кора і камбій на штамбах і в розвилках скелетних гілок.

Такі ура­ження називають опіками. Щоб запобігти їм, штамб і нижню частину скелетних гілок молодих дерев у листопаді — грудні обв’язують папером, гілочками хвойних порід, стеблами соняшнику, оче­рету тощо.

Це одночасно служить захистом і від гризунів. У дерев старшого віку після листопаду обов’язково білять штамби і розвилки скелетних гілок вапном, повторюючи побілку в лютому — березні в міру змивання вапна. Якщо ж опіки все ж трапились, пошкоджені місця навесні за­чищають до здорових тканин і рани замазують садовим варом.

У кісточкових порід часто повністю або част­ково гинуть квіткові бруньки. Щоб зберегти мак­симальну кількість плодових бруньок, персик, абрикос, черешню обрізують на початку цвітіння, коли вже добре видно ступінь їх пошкодження.

При підмерзанні камбію, деревини однорічних па­гонів для оздоровлення молодих дерев поряд із прорідженням крони вкорочують скелетні гілки на 2—3-річну деревину. Сильно підмерзлі дерева обрізують у пізніші строки (квітень — травень), коли вже помітно, де збереглися і пробуджуються точки росту.

В цих місцях і вкорочують скелетні гілки над проростаючою плодушкою або бічною гілочкою. Сильно пошкоджені скелетні і поніве­чені гілки вирізають на кільце. Рани обов’язково замазують садовим варом або олійною фарбою на натуральній оліфі.

Дерева підживлюють органіч­ними і мінеральними добривами, вносячи їх у роз­веденому стані в борозни завглибшки 0,15—0,16м, які після внесення добрив відразу загортають. На 100 м2 саду вносять по 10—15 кг пташиного посліду або 3—5 відер гноївки, розводячи їх во­дою відповідно у 8—10 і 4—5 разів.

Підмерзання кореневої системи у безсніжні зими спостерігає­ться найчастіше на глибині 0,2—0,4 м. Візуально такі дерева вже на початку активного росту від­різняються від здорових: у них світліші листки, пагони в’януть або припиняють ріст, зав’язь оси­пається.

Вони потребують сильного вкорочування гілок — на ‘/2—’/з їх довжини. У посушливих умо­вах пошкоджені дерева обов’язково поливають, підживлюють швидкодіючими органічними і міне­ральними добривами, щоб зменшити випаровуван­ня вологи, грунт під ними мульчують.

Leave a Reply