You are here: Home > Сад город > Цибулинні квіткові рослини

Цибулинні квіткові рослини

До цієї групи входять квіткові рослини, які мають цибулини — тюльпани, лілії, нарциси та ті, що з бульбоцибулинами — гладіо­луси.

Розмножуються цибулинні рослини переважно молодими цибулинками-дітками. Викопуючи великі маточні цибулинки, від них відокремлюють «діток», зберігають і висаджують весною на грядки. Земля повинна бути легка, добре угноєна і розпушена.

На важких, вологих грунтах цибулини загнивають. Якщо треба вивести нові сорти — цибулинні рослини розмножують насінням. Його слід висівати відразу ж після достигання: в ящики у кім­натах чи в парники.

Гладіолуси надзвичайно красиві квіти. Вони на високих стріл­ках утворюють двобічний колос з великих однокольорових або різнокольорових квіток, їх колір переходить від чисто білих до темновишневих кольорів з плямами і рисками. Цвітуть у липні-серпні. Зрізані квіти прекрасні для букетів, довго зберігають свіжість, коли їх поставити у воду.

Гладіолуси розмножують «дітками», яких багато утворюється біля великих цибулин. Восени, після першого приморозку, цибули­ни викопують, стебла відрізують, відокремлюють «діток», сортують їх і просушують.

Протягом зими посадковий матеріал треба збе­рігати у сухому піску, в темному, сухому і неморозному примі­щенні чи льоху. Краща температура для зберігання є. 7—8° тепла. Весною, коли вже минуть приморозки, «діток» висаджують у пух­кий, поживний грунт, у незатіненому місці.

Лілії мають різнокольорові, дуже пахучі великі квітки. Рослини висаджують групами або рядками по боках незатінених доріжок. Квітки переважно зрізують для букетів.

На одному місці лілії ростуть 4—5 років. Викопавши цибулини (серпень — вересень), від них відокремлюють цибулинки-дітки, які утворились у пазухах лусок. Старі великі цибулини висаджують на постійні місця в квітники на 8—10 сантиметрів завглибшки. «Діток» висаджують на грядки для дальшого вирощування.

Лілії з успіхом можна розмножувати лусками цибулин. Для Цього від’ цибулин відрізують верхні луски з” шматочками денця 1 з корінцями. Порізи посипають порошком деревного вугілля. Такі луски взимку зберігають в сухому льоху, висадженими в пі­сок, який злегка зволожують, щоб тільки не засохли луски. Вес-Н9ю їх пересаджують у затишні грядки.

На зиму грядки та місця, де посаджені лілії, слід накрити тонким шаром сухого листя чи перегною і саме тоді, коли земля зверху трохи примерзне.

Нарциси мають білі квітки з жовтим віночком, у якого краї -рвоні. Квітки дуже приємно пахнуть. Є сорти нарцисів з простими  п°вними  квітками.  Зрізані   квітки довго зберігають свіжість, коли їх поставити у воду.

На одному місці нарциси ростуть 4—5 років, їх цибулини ви­копують у серпні-вересні, сортують і більші садять на місця у квітники, а дрібні —на грядку для дорощування.

Крім нарциса білого, на садибах культивують жонкілії і тацети, з жовтими повними і простими квітами. На зиму їх укривають шаром листя або перегною до 10 сантиметрів зав­товшки.

Тюльпани відносяться до кращих цибулинних квітів, що їх висаджують у весняних квітниках. Є ранні і пізні сорти тюльпанів, їх квітки зрізують для букетів.

Пересаджують тюльпани через 3—4 роки, бо далі квітки дрібні­шають. У липні-серпні, після цвітіння, цибулини тюльпанів ви­копують. Від них відокремлюють дрібненькі цибулинки-дітки, якими їх розмножують. Цибулини висаджують у серпні-вересні на місце, завглибшки до 7—9 сантиметрів.

Тюльпани, вирощені з цибулинок-діток, зацвітають на 3—4 рік.

Leave a Reply