You are here: Home > Сад город > Боротьба з шкідниками саду

Боротьба з шкідниками саду

ПОЛИН. Майже по всій Україні понад шляхами, на пустирях, крутосхилах, у балках, біля жител росте гір­кий полин. У ньому чимало отруйних речовин, здатних вбивати комах. Його здавна використовували люди для боротьби з блохами, клопами, тарганами.

Досить засте­лити кілька разів свіжим або й сухим полином долівку, як незабаром у кімнаті не залишиться жодного шкідни­ка. І разом з тим стоятиме приємний запах степового простору, свіжості.

Для боротьби з листоїдними шкідниками саду вико­ристовують водний настій полину. Для цього 1 кг добре пров’яленого, зеленого, напівквітуючого полину залива­ють 1—2 л окропу і варять 10—15 хв. Охолодивши, від­вар проціджують і додають звичайної води, щоб всього розчину було 10 л. Якщо до такого відвару додати ще настою з пташиного посліду, то його дія значно поси­литься.

Для одержання настою пташиного посліду остан­ній спочатку висушують, подрібнюють, а потім на 1 кг заливають 1,5—2 л води, витримують кілька днів і про­ціджують. Одержаний настій змішують з відваром поли­ну й обприскувачем або поливальницею з дуже дрібним ситечком наносять на яблуні та груші.

Дворазовий обробіток дерев такою отрутою з інтер­валом в 7—9 днів забезпечує знищення майже всіх лис­тоїдиних шкідників.

Leave a Reply