You are here: Home > Сад город > Боротьба з шкідниками квіткових рослин

Боротьба з шкідниками квіткових рослин

Найбільш розповсюджені шкідники квіткових культур такі: павутинний кліщик (червоний павучок), зелені попелиці, щиткова попелиця, дротяники.

Павутинний кліщик спочатку пошкоджує листя знизу і воно поступово вкривається тонким білим павутинням. Кліщики ссуть з м’якуша листка клітинний сік і листок жовкне. Вони пошкод­жують багато квіткових рослин.

Проти кліщика треба обприскувати листя знизу тютюновим відваром з милом або нікотин-сульфатом (0,1—0,2%) з милом (0,4%). Не можна допускати великого розмноження кліщика, бо тоді листя вкривається густим павутинням, яке не дає можливості боротися з шкідниками.

Зелені попелиці пошкоджують багато квіткових культур. Роз­множуються вони швидко, оселюються колоніями і ссуть соки рослин —з листя та молодих пагонів. Деякі види попелиць виді­ляють так звану медяну росу, забруднюють нею листя і приваблю­ють мурашок, наявність на рослинах яких показує, що тут багато попелиць.

Для боротьби з цим шкідником треба обприскувати рослини в теплу погоду розчином анабазин-чи нікотин-сульфату з розрахунку по 10—20 грамів на 10 літрів теплої води, додаючи по 40—50 гра­мів мила. Можна також обпилювати рослини дустом ДДТ ранком у тиху погоду.

Щиткова попелиця живе і пошкоджує рослину під щитком. Молоді попелиці-бродяжки розлазяться по рослині, присисаю­ться до стебел і листя й пошкоджують їх.

Крім того, ця попелиця дуже поширюється на рослинах у кім­натах, особливо на пальмах, олеандрах та інших квітах.

Для боротьби з нею рослини декілька разів обмивають анаба­зин- і нікотин-сульфатом з милом.

Дротяник—це личинка жука-ковалика. Вона тонка, міцна, з короткими ніжками. Дротяники вгризаються в коріння, бульби, цибулини і дуже їх пошкоджують, від чого рослини часто гинуть.

Для боротьби з дротяником у землю біля рослин закладають при­нади — шматочки картоплі, моркви тощо. Місця принад відміча­ють кілочками. Дротяники охоче вгризаються в середину принад; через 5—6 днів ці шматочки виймають і знищують шкідників. Мо­жна також обпудрювати грунт гексахлораном під час його переко­пування чи садіння рослин.

Leave a Reply