You are here: Home > Сад город > Благоустрій садиби

Благоустрій садиби

Велике значення для благоустрою садиби мають огорожа, ворота, хвіртка тощо. Вони прикрашають садибу та вулицю. Простою і дешевою огорожею, що має в той же час досить че­пурний вигляд, є дерев’яний пофарбований штахет у поєднанні з низькою зеленню.

На півдні України огорожу можна зробити з каміння або глини, причому в останньому випадку її треба побілити, а в нижній части­ні підвести глиною, щоб вона не бруднилася.

В деяких випадках огорожу слід робити з зелені, посадивши кущі жовтої акації, калини, шипшини тощо.

Треба звернути увагу також на те, щоб ворота, хвіртка тощо були зроблені не тільки зручно та просто, але й красиво, для чого їх можна прикрасити різбленням, гарно пофарбувати тощо.

Водопостачання. Не рекомендується викопувати колодязь на межі з дорогою, тому що в цьому разі його важко захищати від пилу. Над колодязем бажано зробити навіс, а також ляду, яка щільно його прикриває. Не слід біля колодязя прати білизну та напувати худобу.

Більш зручним є набирання води шляхом накачування руч­ним насосом з колодязя (шахтного або трубчатого), причому в цьому разі воду можна подавати безпосередньо в будинок. Для цього на горищі встановлюють спеціальний утеплений резервуар або велику бочку, в які накачують воду, звідки вона по трубах подається в кухню.

Вбиральня. При такому водопостачанні можна влаштувати в жилому будинку також зливну вбиральню. Для видалення не­чистот та використаної води з раковини треба зробити місцеву каналізацію з відстійником (септиком), який розміщують на са­дибній ділянці на віддалі не менш як ЗО метрів від жилого бу­динку та колодязя.

Крім дворової вбиральні, якщо немає водопроводу та кана­лізації, в будинку можна зробити теплий люфтклозет. Приміщення для люфтклозету треба будувати так, щоб у нього виходила стінка пічки, в якій роблять спеціальний витяжний канал, по якому виходить зіпсоване повітря та гази.

Люфтклозет добре провітрює­ться тільки тоді, коли топиться пічка. В зв’язку з цим користу­ватися люфтклозетом рекомендується тільки в холодну пору року. В літній час треба користуватись дворовою вбиральнею.

Можна також збудувати при жилому будинку пудрклозет. Його треба будувати в холодному приміщенні (найкраще в хо­лодній прибудові, в яку можна потрапити з сіней).

Пудрклозет має спеціальний ящик (дерев’яний) з щільно припасованими дош­ками. Після кожного відвідування такої вбиральні ящик засипають невеликою кількістю торфу, сухою землею чи попелом, щоб за­побігти розплідненню мух та не допустити проникнення в примі­щення зіпсованого повітря.

Коли ящик наповниться, його спорожнюють і вміст його ком­постують у відповідному місці. Знешкодження покидьків. У компостну купу закладають та­кож сміття та гниючі покидьки.

Tags:

Leave a Reply