You are here: Home > Сад город > Багаторічні квіткові рослини

Багаторічні квіткові рослини

Дана група квітів найрізноманітніша і особливо цінна для квіткового оформлення садиб, їхні трав’янисті надземні частини щороку на зиму відмирають, а коріння або кореневища залишаються живі і з них весною відростають нові стебла.

На одному місці ба­гаторічні квіти ростуть кілька років. Розмножують їх насінням, діленням кущів та кореневищ живцями.

Розмножуванні насінням рослини, які зацвітають на третій четвертий рік, вирощують на грядках. У квітники, на постійні місця їх висаджують вже добре розвиненими.

В культурі багаторічних квітів розмноження діленням кущів і кореневищ дуже поширене. Розростаючись на одному місці рос­лини зменшують кількість квіток, розміри їх та яскравість. Через це всі старі кущі використовують для ділення на частини і виса­джують на нові місця.

Рослини, що зацвітають весною дуже рано, треба ділити і ви­саджувати восени, коли вони вже перестають рости. Ті ж рослини, які зацвітають пізно влітку чи восени, можна ділити і висаджувати весною.

Живцями розмножують рослини, які не дають насіння, або рослини, у яких треба зберегти форму і колір квіток. Для окорінен­ня живців потрібні тепло, вогкий грунт і вологе повітря. Живці можна окорінювати в парнику і у вазонах, накритих склом — бан­ками чи склянками. Розмноження живцями рослин роблять у липні-серпні.

Айстри багаторічні цвітуть з серпня до самих морозів. Серед них є чимало видів і сортів з білими, ліловими, рожевими, бузко­вими і голубими рясними квітками. Розмножують айстри багато­річні насінням і діленням кущів. Насіння їх краще висівати вес­ною; ділення кущів провадять восени.

Астільба має красиве листя, а квіти різних кольорів ледве звисають пірамідальними мітелками. Ці квіти ростуть заввишки від 0,6 до 1,2 метра, зацвітають у липні-серпні. їх висаджують групами і окремими рослинами. Вони незамінні для виготовлення букетів, Астільба може рости в напівтіні, її розмножують весною діленням кущів.

Мак східний своїм великим кущем і, особливо, великими яскра-вочервоними квітками створює чудові плями у квітниках. Його можна насаджувати поодиноко. Цвіте він з травня до липня.

Мак розмножують насінням на грядках. Сіянці пікірують чи розсаджують на постійні місця у серпні. Можна розмножувати діленням кущів, восени.

Мальва має багато садових форм з білими, рожевими, черво­ними і темнобархатистими квітами. Вона дуже красива, з повними квітками. Мальву розмножують насінням, яке висівають у травні-червні в парники чи на грядки.

Сіянці пікірують на грядки, а в серпні їх висаджують на постійне місце біля хат, парканів, доріжок, Орлики можуть добре рости в затінку. Вони мають оригінальні квітки найрізноманітніших кольорів. Багато сортів дають повні квітки. Орлики цвітуть у першій половині літа. Квітки придатні Для букетів.

Розмножують орлики восени діленням кущів або висівом на­сінну. Посіяне весною насіння сходить лише на другий рік. Півники (іриси) — дуже поширені, невимогливі щодо природ­не умов квіти. Вони мають оригінальні за формою, різнокольо­рові,  пахучі  квітки.

Півники можна насаджувати групами,  але краще ними обсадити доріжки,  їх використовують для букетів. ІІівники   розмножують   переважно   діленням   кореневищ   восени та весною. Якщо їх хочуть розмножувати насінням, то його слід висівати під зиму.

Leave a Reply