You are here: Home > Сад город > Роботи в саду і ягіднику осінню

Роботи в саду і ягіднику осінню

Вересень

Сад. Ведуть масове збирання врожаю осінніх і зимових сортів яблуні, груші.

Ягідники. Закінчують садіння суниці. У кущах чорної смородини, порічок та аґрусу вирізують старі, хворі та зайві гілки. Висаджують живці смородини і порічок. Починають перекопувати грунт та вносити органічні добрива. У разі необ­хідності проводять поливи.

Виноградник. Збирають врожай винограду. Готують приміщення для його зберігання. Варять варення, джеми, виготовляють соки, компоти.

Жовтень

Сад. У першу половину місяця закінчують зби­рання врожаю пізніх сортів яблуні й груші. Згрі­бають і компостують опале листя, вносять добрива і перекопують грунт. Садять яблуні.

Ягідники. Садять кущові ягідники і малину. Обрізають кущі смородини, порічок, аґрусу. Пе­рекопують грунт біля кущів та вносять добрива. Корчують старі кущі.

Виноградник. Після збирання врожаю розпушу-[. ють грунт у рядах і міжряддях. На кущах, що [ підлягають укриванню на зиму, знімають із шпа-І лери лози і проводять попереднє обрізування. Не-[ великі кущі неморозостійких сортів укривають І грунтом, у сильнорозвинутих кущів штамби, рука-• ви та зв’язані у пучки лози обгортають утеплю-« вальним матеріалом (солома, мох, рогіз) і зверху [ поліетиленовою плівкою. Проводять осінній воло-[ гозарядковий полив.

Листопад

Сад. Проводять вологозарядковий полив. Очи щають відмерлу кору з штамбів та скелетних гілок старих дерев  і  спалюють її.  Білять  штамби вапняним   розчином.  Обв’язують штамби  молодих  дерев протії  пошкоджень   гризунами.   Мульчують приштамбові круги дерев на карликових підщепах.

Вирізають поламані гілки в кроні.

Ягідники. Розпушують грунт у міжряддях ку-Щових ягідників. У нових осінніх посадках грунт мульчують торфом, перегноєм, листками. У пів­нічних районах Чернігівської, Сумської, Харків­ської областей до замерзання грунту нахиляють до землі стебла малини і закріплюють їх у тако­му положенні.

Виноградник. Заготовляють лозу для розмно­ження. Закінчують укривання кущів на зиму. На­гортають горбки для кращого затримання снігу та талих вод. У разі необхідності проводять полив.

Leave a Reply