You are here: Home > Рибна кулінарія > Зберігання і розмороження риби

Зберігання і розмороження риби

У домашніх умовах морожену рибу або напівфабрикати збе­рігають у холодильнику (в мо­розильній камері). Якщо морожену рибу треба го­тувати через 3—4 год, то її можна зберігати при температурі 0° С.

При такій температурі розпочи­нається початковий період її розморожування і від­тавання. Щоб повніше зберегти поживні речовини, рибу треба розморожувати за 2—3 год до її приго­тування. Слід пам’ятати, що розморожену рибу не можна знову заморожувати. Не слід розморожува­ти рибу і завчасно.

Рекомендується розморожувати рибу неповні­стю, тобто припинити розморожування, як тільки вона стане досить м’якою і піддатливою для роз­бирання.

Якщо з мороженої риби треба швидко (через 1,5—2 год) приготувати кулінарні вироби, її роз­морожують у холодній підсоленій воді (на 1 л во­ди 7—10 г солі). Можна користуватися й іншими способами розморожування. Так, рибу розморожу­ють спочатку у проточній воді, або кілька разів мі­няють холодну воду, або ж на повітрі, при кім­натній температурі.

На повітрі доцільно розморожувати велику ри­бу та потрошену (без голови) з пухкою струк­турою тканини (терпуг, путасу, минтай тощо), а також тушки спеціального розбирання і всі види філе.

Нерозібрану рибу — батерфіш, бичок і дрібний океанічний карась, північну камбалу-йорж, кликач, присталому, сардинопс, скваму, сериолелу, дале­косхідну скумбрію — рекомендується розморожу­вати комбінованим способом: спочатку протягом ЗО хв рибу тримають у підсоленій холодній воді, потім її виймають, дають стекти воді, а рибу роз­кладають на решітки стелажа або стола і зали­шають для дальшого розморожування.

Рибне філе промислового виробництва розмо­рожують до —2° С (в товщі м’яса ще залишаються кристалики льоду). На поверхні блока філе відтає швидше, тому розморожене філе періодично відо­кремлюють від блока.

Розморожене рибне філе не можна піддавати сильним механічним впливам, бо це призводить до втрати соку й поживних речовин, що негативно впливає на харчову цінність готових виробів.

Тривалість розморожування залежить від розмі­ру риби, її жирності, початкової температури, а та­кож температури повітря приміщення, в якому розморожують рибу. Для великої риби тривалість розморожування становить не більш як 4 год, для середньої й дрібної — не більше 2 год.

Tags:

Leave a Reply