You are here: Home > Рибна кулінарія > Рибна кулінарія і напівфабрикати

Рибна кулінарія і напівфабрикати

Можна визначити такі основні групи рибної кулінарії та напів­фабрикатів: кулінарні напів­фабрикати, натуральні вироби, вироби з фаршу, вироби з ікри, вироби із солоних оселедців, рибно-борошняна кулінарія й заморожені вироби, а також белип.

Кулінарні напівфабрикати готують із свіжої, мороженої і солоної риби, яку треба розріати: видалити луску, нутрощі, плавники, го­лову, а інколи навіть хребетну кістку. Розібрану тушку іноді додатково розрізають на порціонні куски.

Напівфабрикати фасуються у плівкову упаков­ку. Для домашньої господарки — це готова сирови­на для приготування перших, других страв або за­кусок.

До натуральних кулінарних ви­робів належать:

смажена риба, яка надходить у продаж як ці­лою, так і кусками;

відварна риба, яку приготовляють з крупних екземплярів океанічної риби, що має смачне і щіль­не м’ясо. Філе риби загортають у целофан або пергамент і проварюють 1—1,5 год при малому кипінні, а потім охолоджують і направляють у про­даж;

рибні рулети готують з філе різної некостистої риби, додаючи прянощі й сіль, і відварюють так са­мо, як і відварну рибу;

печена риба, яку виробляють із оселедцевих, тріскових, далекосхідних лососевих, ляща, вобли та морського окуня, пропікають при 100—170°С про­тягом 40—90 хв залежно від розміру.

Tags:

Leave a Reply