You are here: Home > Рибна кулінарія > Первинна обробка риби

Первинна обробка риби

Первинна обробка риби розпочинається з обчи­щення від луски за допомогою спеціальних скреба­чок І терток. Луску знімати значно легше, якщо попередньо видалити всі плавники, особливо колю­чий спинний.

Якщо луска знімається погано, то ри­бу занурюють на ЗО сек в окріп. Потім рибу треба  випотрошити. Звичайно в цілому вигляді з головою готують рибу масою 70—100 г. Для цього розріза­ють черевце і видаляють нутрощі, а з голови — зябра.

У риби масою 100—200 г відрізають голови, потрошать і готують цілою або ріжуть на куски. При розбиранні риби масою 1 —1,5 кг черевце не розрізають. Біля країв зябрових кришок роблять глибокі надрізи, потім перерубують хребетну кіст­ку і відокремлюють голову, а разом з нею видаля­ють майже всі нутрощі. Нарізані куски риби ма­ють округлу форму (кругляки).

Якщо треба мати філе масою понад 1,5 кг, то рибу пластують вздовж хребта. При цьому на од­ній половинці філе залишуться хребетна й реберні кістки, на другій—тільки реберні. Хребетну кістку можна видалити або залишити разом з порціонним куском.

До харчових відходів, які одержують в резуль­таті первинної обробки риби, належать ікра, мо­лочко, голова (без зябер), плавники, хребетна і ре-брені кістки, луска. До нехарчових відходів нале­жать нутрощі й зябра.

Під час обробки голів видаляють зябра й очі; хребетні кістки рубають на куски завдовжки 5—6 см; голови, кістки, плавники, шкіру старанно промивають. Відходи використовують для приготу­вання рибного бульйону.

Ікру та молочко відокрем­люють від плівок і промивають; їх використовують для приготування запіканок, паштетів та інших ви­робів. Луску промивають і використовують для приготування рибного желе.

Tags:

Leave a Reply