You are here: Home > Рибна кулінарія > Обробка нерибних продуктів моря

Обробка нерибних продуктів моря

Креветки надходять у  продаж іноді живими і сушеними, але найчастіше      замороженими    в брикетах, причому їх заморожу­ють сирими або вже звареними.

Заморожені брикети сирих кре­веток відтаюють на повітрі або у воді, потім їх про­мивають і варять  10—12 хв у підсоленій  киплячій воді з додаванням   коренів’ та  спецій.  Заморожені 36   брикети зварених креветок без відтавання відварюють ще 5 хв.

Після варіння креветки занурюють на кілька хвилин у холодну воду, відокремлюють шийку і знімають з неї панцир. Шийки креветок ви­користовують для приготування холодних страв та закусок. З них готують також гарячі страви (від­варні креветки з томатним, молочним соусом і ово­чевим гарніром; креветки, смажені в тісті).

Сушені креветки кілька разів промивають у теп­лій воді, заливають гарячою підсоленою водою, до­водять до кипіння і залишають їх у воді доти, по­ки вони не набухнуть і стануть м’якими.

Омари і лангусти найчастіше надходять у про­даж варено-мороженими. їх обробляють так само, як і креветок. Подають омарів і лангустів звичайно вареними в гарячому і холодному вигляді з овоче­вими гарнірами, поливають томатним або білим соу­сом.

Морський гребінець надходить у продаж у ви­гляді заморожених блоків, які перед використанням розморожують на повітрі. Блоки розкладають н один шар у приміщенні при температурі 18—20° С і залишають на 1 — 1,5 год.

У домашніх умовах м’ясо морського гребінця ожна відтаювати у каструлі, заливши його хо­лодною водою на 2—3 год при кімнатній темпера­турі, а потім добре промити холодною водою. Підготовлене м’ясо варять або використовують сирим для смаження.

Tags:

Leave a Reply