You are here: Home > Рибна кулінарія > Кулінарно-технологічні особливості деякоі риби

Кулінарно-технологічні особливості деякоі риби

Соняшник. М’ясо біле, ніжне, дуже соковите й ароматне, трохи нагадує м’ясо судака. Рекомендує­ться розморожувати на повітрі.

Через наявність го­стрих шипів, які важко видалити, соняшник перед приготуванням розбирають так: видаляють нутро­щі й промивають тушку холодною водою, на 1—2 хв занурюють у гарячу воду (90—95° С), а потім зчи­щають кісткові шипи і нарізають на порції.

Для відварних страв рекомендується відварювати в ці­лому вигляді, попередньо випотрошивши. Видаля­ють кісткові утворення і нарізають на порції. Ва­рене м’ясо соняшника можна подавати з різнома­нітними гарнірами й соусами або використовувати для приготування салатів, пиріжків, запіканок, ом­лету тощо.

Океанічна ставрида. Атлантична й тихоокеанська ставрида — невелика, але смачна риба із своєрід­ним «морським» присмаком і сіруватим кольором м’яса. Розморожувати краще комбінованим спосо­бом. Під час теплової обробки кісткові пластинки не пом’якшуються, тому їх повністю видаляють (ра­зом з тонкою смужкою шкіри) при холодній об­робці.

Рекомендується розбирати на філе з шкірою та реберними кістками, на філе з шкірою без кісток або використовувати напластованими порціонними кусками (кругляками). Кращі способи теплової об­робки—смаження основним способом, тушкуван-икання. В процесі варіння й припускання треба додавати огірковий розсіл, зелень, спеції. Бульйон не використовують.

Терпуг. Для кулінарної обробки використовують непластовані тушки й порціонні куски. Розморожу­вати рекомендується на повітрі (незалежно від способу промислової обробки). Добре смажити як основним способом, так і у фритюрі. Використо­вують у відварному, припущеному й смаженому ви­глядах.

До тріскових риб належать тріска, трісочка, пік­ша, біломорська навага, полярна трісочка і минтай. Біле, приємної соковитої консистенції м’ясо майже всіх тріскових риб не має товстих волокон, малих кісточок і дуже зручне в промисловій та домаш­ній обробці.

Морожену тріску випускають потроше­ною, без голів, тушками, але найчастіше у вигляді філе. Цінним продуктом вважають тріскову печінку, з якої виробляють риб’ячий жир, багатий на віта­міни А і О. Тріску використовують для приготуван­ня холодних, других відварних і смажених страв.

Пікша відрізняється від інших тріскових яскра­во вираженою чорною боковою лінією і чорною плямою біля грудних плавників. М’ясо пікші при­ємніше за ароматом, смаком та консистенцією, ніж м’ясо тріски. Використовують так само, як і тріску.

Leave a Reply