You are here: Home > Рибна кулінарія > Кулінарні особливості морського карася та ляща

Кулінарні особливості морського карася та ляща

Морський карась. Зубан, чорноперий карась, пагрус, пагелюс, спарус, бокс відносять до родини спарових і звичайно називають морським карасем.

Більшість з цієї риби має дуже смачне, ніжне й соковите м’ясо. У цій рибі міститься в середньому стільки білків і жиру, скільки їх і в телятині.

Нерозібрану рибу розморожують комбінованим способом, а потрошену (без голови) — на повітрі. Після розморожування рекомендується пластувати на філе з шкірою та реберними кістками і філе з шкірою без кісток. Можна варити, припускати, смажити.

Льодяна риба має зовсім безбарвну кров. М’я­со витонченого смаку і особливо ароматне відвар­не. Заливне з цієї риби навіть краще, ніж із тра­диційного судака. Відмінна щільність м’яса льо­дяної риби поєднується з достатньою соковитістю і м’якістю, голова й кістки дають міцний навар.

‘ Рибу рекомендується розморожувати на повітрі. Використовують непластованою — порціонними кус­ками. Варять, смажать, припускають, запікають, готують холодні закуски, заливне. Ця риба смачна з жирними соусами. Смажена дрібна льодяна ри­ба — делікатесна страва.

Морський лящ розморожують на повітрі. Не до­водячи до повного відтавання, видаляють луску, плавники, голову й нутрощі, а для одержання фі­ле — хребет. Підготовлену тушку або філе проми­вають холодною проточною водою і збризкують удвоє розведеним столовим оцтом.

Щоб м’ясо не втратило соковитості, його солять перед самим приготуванням. Морський лящ ціниться вище від річкового. Рекомендується готувати страви в запе­ченому, тушкованому і смаженому вигляді, а та­кож під маринадом і заливне.

Tags:

Leave a Reply