You are here: Home > Рибна кулінарія > Кулінарні особливості луфара та макруруса

Кулінарні особливості луфара та макруруса

Луфар розморожують на повітрі, не доводячи до повного відтавання. Як тільки риба злегка від­тане, видаляють плавники, луску, голову, нутрощі й хребет. Найраціональніший спосіб розбирання — філе з ^шкірою без кісток.

За вмістом білків лу-фар займає одне з перших місць серед столової риби. Кращим вважається атлантичний луфар. Він дуже гарний і привабливий на вигляд. М’ясо пруж­ної консистенції, смачне й ароматне, ціниться досить високо.

Після теплової обробки відтінок м’яса стає сірувато-голубим. Продається мороженим, солоним і копченим. У мороженому вигляді випус­кається без голів і потрошеним. З луфаря смачні й другі страви — смажені та тушковані.

Макрурус. М’ясо має гарний колір (білий з блі­до-рожевим відтінком), приємну консистенцію (щільну, але не волокнисту й не суху), дуже смач­не незалежно від способу кулінарної обробки.

Цю рибу розморожують на повітрі. Для приготування страв рибу розбирають на філе з шкірою без кісток або на філе без шкіри і кісток, використовують і куски-кругляки.

Можна варити, припускати, сма­жити основним способом, запікати, готувати заливне, різноманітні холодні й перші страви, а також січе­ні вироби. Найсмачніші страви з відварної риби. Мероу — велика риба з родини морських, або кам’яних, окунів.

М’ясо біле, соковите, смачне, на­гадує нежирне м’ясо осетрової риби. Бульйон з мероу наваристий. Риба дуже смачна і відварна, і смажена, і гарячого копчення. Відварне, а потім охолоджене м’ясо чудово желюється і ріжеться скибочками.

Leave a Reply