You are here: Home > Рецепти страв > Холодні закуски

Холодні закуски

Для приготування холодних за­кусок використовують різного виду рибу — відварну, припу­щену, смажену, фаршировану, заливну, мариновану, солону, копчену, в’ялену і консервова­ну.

З давніх-давен делікатесни­ми закусками вважались ікра осетрової і лососевої риби, устриці, краби, креветки, мідії, морські гре­бінці та багато інших рибних продуктів.

Через   різноманітність   смакових   особливостей риби, гостроти, приємної солонуватості й пікантності смаку  гастрономічні  рибні  продукти   найбільщ придатні для приготування закусок.

Відмінною закускою є рибні консерви. При су, часній технології приготування вони добре зберіга­ють смак риби, її поживну цінність. Споживання консервів дає можливість зекономити багато праці й часу, які затрачаються на обробку і приготуван­ня свіжої риби, незмінні вони й на святковому столі.

Споживати консерви в їжу треба негайно, ви­клавши їх у салатник або тарілку, а подавати кон­серви рекомендується з різними овочевими салата­ми.

Якщо є риба простого асортименту, а закусоч­ний стіл треба поліпшити і зробити різноманітним, з риби готують паштети, форшмак, рулети, пасти, які подають з різними овочевими гарнірами та хо­лодними соусами.

Як правило, для приготування багатьох хо­лодних страв і закусок з риби використовують ши­рокий асортимент свіжих, солоних і маринованих овочів, плодів, а також масло, сир, яйця та багато інших продуктів, які підвищують поживну цінність і калорійність цих страв і закусок.

Сметана, соус-майонез та соус-хрін з оцтом і різноманітні приправи (гірчиця, оцет, маринади, заправи) надають їм гострого смаку, збуджують апетит, сприяють кращому засвоєнню і перетрав­люванню їжі. Тому холодні страви і закуски пода­ють на початку обіду.

Tags:

Leave a Reply