You are here: Home > Рецепти страв > Холодець яловичий

Холодець яловичий

Яловичі ноги і губи обсмалюють, розрізують на частини, кістки розрубують, вимочують в холодній воді протягом 3—4 годин, миють щіткою, обмивають чистою холодною водою, кладуть у ка­струлю і заливають холодною водою, щоб рівень води був вищий рівня м’яса приблизно на 8—10 сантиметрів.

На 1 кілограм м’яса кладуть по 1—2 штуки моркви, цибулі, петрушки,, лаврового листа, трохи перцю. Каструлю накривають покришкою і варять на слабому вогні 6—7 годин, поки м’ясо не буде легко відокремлю­ватись від кісток.

Після варіння збирають з поверхні жир, пе­рець і лаврове листя, відокремлюють м’якоть від кісток, січуть його або перепускають через м’ясорубку і змішують з процідже­ним бульйоном. Після цього розмішують, додають до смаку солі і розливають у форми або глибокі блюда. При розливанні у форми в холодець можна додати варених яєць, нарізаних кружальцями.

В цьому випадку форму заливають лише на одну третину, дають холодцю охолонути, кладуть кружальця яєць і знову заливають холодцем, знову кладуть кружальця яєць і т. д.

Перед подаванням на стіл форму занурити в гарячу воду, ви­класти холодець на блюдо, прикрасити його зеленню петрушки. До холодцю подати хрін з оцтом, гірчицю, сметановий оцет з хрі­ном, а також огірки і салат з червоної і білоголової капусти.

Tags:

Leave a Reply