Соус та підливи з грибів
1. Соус. 200 г очищених і промитих грибів відварити, вийняти шумівкою, порізати соломкою. Підсмажити половину столової ложки борошна з 2 столовими ложками масла, розвести грибним відваром і покласти туди гриби. Присолити. Соус варити 8—10 хвилин. Перед подачею до столу по
класти трохи вершкового масла.
Грибний соус подають з картопляними чи м’ясними котлетами, горошком, рисом, смаженою рибою.
У Болгарії грибний соус готують з часником. Для цього треба розтерти часник (велику головку) з дрібком солі. Одержану масу викласти у миску, залити 4 столовими ложками олії, добре розмішати і покласти склянку зварених, нарізаних соломкою грибів.
Додати оцет чи лимонну кислоту і знову перемішати. Такий соус дуже смачний з овочевими котлетами і холодним м’ясом.
2. Грибна підлива. Борошно злегка підсмажити на вершковому маслі, розвести грибним бульйоном, додати сметану і довести все це до кипіння.
Жовток розтерти, влити в гарячу підливу, розмішуючи ложкою, і покласти дрібно посічені варені гриби.
На 8—10 сушених грибів потрібно: 1,5 столові ложки борошна, стільки ж вершкового масла, 2 столові ложки сметани, 1,5 склянки грибного бульйону, 1 жовток.
3. Підлива з печериць. Очистити шкірочку з печериць і вкинути їх у воду з лимонним соком чи лимонною кислотою. В каструлю покласти вершкове масло, пшеничне борошно, влити лимонний сік, м’ясний бульйон, змішати, додати печериці, добре проварити під покришкою.
Сирі жовтки змішати з вершками, влитії в каструлю; додати за смаком сіль і зелень петрушки.
На 10 печериць потрібно: 1,5 столові ложки масла, півложки пшеничного борошна, 1 лимон, півсклянки бульйону, 1 жовток, 1 столова ложка вершків.