You are here: Home > Рецепти страв > Рибний холодець

Рибний холодець

Кістки, шкіру, плавники і луску, які залишаються від розбирання  різноманітної   морської риби,  про­мивають, заливають холодною водою  (1 л на  1  кг 7 о   відходів), додають моркву, цибулю, петрушку і варять близько 1,5 год. Наприкінці варіння кладуть лавровий лист і перець.

Можна зварити бульйон з рибного дріб’язку (теж 1 кг на 1 л води). Коли бу­льйон закипить, зменшують вогонь і періодично знімають піну та жир.

Холодець можна варити з голів осетрової риби, будь-якої осетрової, морської (нежирної) і частико­вої риби. Для цього голови обшпарюють, розрубу­ють уздовж, промивають і варять близько 1,5 год разом з відходами. Рибу чистять, потрошать і та­кож варять в одержаному бульйоні. Готовий буль­йон проціджують і ще раз кип’ятять. Дуже міцний бульйон застигає при охолодженні. А якщо бульйон не застигне, додають желатин.

Для цього його за­мочують у воді, додають у бульйон і доводять до кипіння. У скляні салатники і вази кладуть м’якоть з голів осетрів, січені варені хрящі та м’якоть, що зняли з кісток морської або частикової риби, зали­вають бульйоном і ставлять у холодне місце. Окре­мо подають соус-хрін з оцтом або квасом.

Харчові відходи або рибний дріб’язок — 400, го­лови осетрової риби — 400 або риба (минь, зубан, камбала, шабля-риба, морський язик тощо) —400, желатин—12, петрушка — ЗО, ріпчаста цибуля — ЗО, морква — ЗО, сіль — 15, соус-хрін — 160, перець, лавровий лист — за смаком.

Tags:

Leave a Reply