You are here: Home > Рецепти страв > Порося заливне

Порося заливне

Порося, якщо є щетинка, обсмалюють на спиртовці, після чого промивають і потрошать.

Перед варінням порося розрубують на частини: відрізують голову, тушку в нирковій частині розрізують впоперек (кожну половину можна додатково розрубати вздовж по хребту).

Розрубане порося кладуть в каструлю, заливають холодною водою, солять, додають очищеного коріння та цибулі і, накривши каструлю кришкою, ставлять варити.

Порося можна зварити і в цілому вигляді в каструлі або в казанку. В цьому випадку хребетну кістку біля шиї треба розру­бати вздовж з внутрішнього боку до м’якоті.

Коли вода закипить, знімають піну і продовжують варити на слабому вогні протягом 40—50 хвилин. Готове порося вий­мають на блюдо, накривають вологою салфеткою і охолоджують.

Бульйон, який одержано під час варіння поросяти, ставлять на вогонь, додають перцю, лаврового листя, гвоздики і дають закипіти; після цього кладуть желатин, попереду намочений в холодній воді, і, розмішуючи, кип’ятять, а потім проціджують бульйон через полотно.

Охолоджене порося розрубують на порціонні куски і кладуть на блюдо так, щоб між ними залишились невеликі проміжки; куски поросяти прикрашують пів кружальцями вареного яйця, зеленою петрушкою, кружальцями вареної моркви або кусоч­ками лимону.

Заливати порося приготовленим желе треба так само, як і су­дака. Окремо подають соус-хрін з сметаною або хрін з оцтом.

На 1 порося (2—2!/2 кілограма) беруть: ЗО грамів желатину, по 1 штуці моркви, петрушки і головку цибулі.

Leave a Reply